Noskaidrots Liepājas šaha čempions

27.11.2017 07:04

Par 2017. gada Liepājas šaha čempionu ir kļuvis Vitālijs Daškevičs, kurš zaudēja tikai vienā no deviņām partijām.

Šīgada Liepājas šaha čempionātu sāka 24 dalībnieki, bet dažādu iemeslu dēļ divi prāta spēles turnīra dalībnieki čempionātu nepabeidza.

Pilsētas čempions Vitālijs Daškevičs ceļā uz titulu piekāpās vienīgi Liepājas Kompleksās sporta skolas 15 gadus vecajam audzēknim Daniilam Guļņevam, kurš kopvērtējumā neiekļuva pirmajā trijniekā, bet kļuva par turnīra labāko jaunieti.

Tikmēr kopējā ieskaitē 2. vietu izcīnīja Ivars Bērziņš, kurš zaudēja nākamajam čempionam V. Daškevičam, kā arī cīnījās neizšķirti ar čempionāta 3. vietas ieguvēju Mārci Šmitu.

Liepājas šahisti sekmīgi ir piedalījušies arī citos turnīros. Kuldīgas novada atklātajā čempionātā D. Guļņevs izcīnīja 1. vietu U18 vecuma grupā. Tajā 2. vietu ieņēma cits liepājnieks Artjoms Brojs, bet Elīna Bagātā ierindojās 2. vietā meiteņu konkurencē.

Tradicionālo Dobelē notiekošo prāta sporta spēļu “Zemgale” šaha turnīrā Valentīna Vainovska izcīnīja 1. vietu sieviešu konkurencē, A. Brojs dalīja 1.–2. vietu 5.–9. klašu grupā, bet Elīna Bagātā šīs grupas meiteņu ieskaitē ieņēma 3. vietu.

Jaunākajā 1.–4. klašu grupā uzvarēja Markuss Bērziņš, uzreiz aiz sevis atstājot Markusu Apenīti, bet meiteņu konkurencē trešā bija Beāte Vagule.