Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

Noslēdzies Latvijas čempionāts minigolfā

21.07.2008 16:07

Minigolfa sezonas centrālais notikums – Latvijas čempionāts divas dienas risinājās Saulkrastos, pie viesnīcas ”Minhauzena Unda”. Vienlaikus notika arī Latvijas kausa izcīņas piektais posms. Komandu cīņā uzvarēja Limbažu olimpiskā centra (OC) komanda (316 punkti), kas tikai par vienu punktu pārspēja Liepājas minigolfa kluba (MGK) ”Līva” (315 p.) spēlētājus.

Vīriešiem sacensību noslēgums izrādījās ļoti spraigs- pārspēles notika gan par pirmo, gan trešo vietu. Pirmo reizi Latvijas čempiona nosaukums un ceļojošais tika aizvests uz ārzemēm- pārspēlē par pirmo vietu ar pagājušā gada čempionu Mārtiņu Vilmani uzvarēja igaunis Mareks Tikerberi (abiem 272 punkti), kas spēja uzrādīt arī šo sacensību (un visas sezonas) viena apļa labāko rezultātu (21 punkts). Pārspēlē par trešo vietu starp Ģirtu Ieleju un Verneru Kiršu (abiem 275 punkti) stiprāki nervi izrādījās Ģirtam, un viņš ierindojās 3. vietā.

Latvijas minigolfa čempionāts ir individuālas sacensības, kurās divās dienās tiek izspēlēti desmit apļi. Tas prasa lielu fizisko un garīgo noturību. Jāatzīmē Madaras Kiršas stabilā un veiksmīgā spēle- viņa čempiones titulu izcīnīja jau otro reizi, uzrādot sacensību absolūti labāko rezultātu (251 punkts). Otrajā vietā Kristiāna Kirša (276 p.), bet trešā Ilze Kupce (284 punkti).

Tagad Madara Kirša un Līga Kupce gatavojas startam atklātajā pasaules junioru čempionātā Budapeštā augusta vidū, bet pēc tam viņas kopā ar pārējām Latvijas dāmu komandas dalībniecēm dosies uz Tamperi Somijā, kur augusta beigās piedalīsies Eiropas čempionātā. Kungu konkurencē Tamperē gatavojas startēt arī Mārtiņš Vilmanis un Ģirts Ieleja.