Trešdiena, 29. janvāris Valērijs, Aivars

Notiks starptautisks šoudauna turnīrs

Notiks starptautisks šoudauna turnīrs
Foto: Liepājas Neredzīgo sporta klubs “Ezerkrasts”
16.07.2019 12:19

liepajniekiem.lv

No 25. līdz 28.jūlijam Liepājas Neredzīgo biedrības telpās notiks starptautiskais atklātais šoudauna turnīrs ”Liepāja Amber”. Turnīrs pulcēs sportistus no visas pasaules, lai cīnītos sporta veidā, kuru var spēlēt arī neredzīgi un vājredzīgi cilvēki. 

Turnīru rīko Liepājas Neredzīgo sporta klubs ”Ezerkrasts” sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo sporta savienību un tajā piedalīsies ne tikai sportisti no Latvijas, bet arī Igaunijas, Krievijas, Vācijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Somijas, Slovākijas, Zviedrijas un Baltkrievijas. Kopumā turnīrā piedalīsies 64 sportisti – 42 vīrieši un 22 sievietes.

”Turnīrs notiks jau otro gadu un mēs vēlamies, lai tas iemantotu atpazīstamību pasaules mērogā šādu spēļu rīkošanā. Šoudauns ir salīdzinoši jauns sporta veids, tādēļ tas ir jāpopularizē starp visiem iedzīvotājiem, lai tas attīstītos arī Latvijā,” uzsver turnīra rīkotājs Raimonds Briežkalns.

Šogad notiks 400 punktu turnīrs, kurā katrs spēlētājs tiks vērtēts augstākajā līmenī, tādēļ cīņa par pasaules topa virsotnēm gaidāma spraiga. Nākotnē pasākuma organizatori plāno rīkot Eiropas vai pasaules čempionātu Liepājā vai citviet Latvijā.

Šoudauns ir spēle, ko spēlē divi cilvēki uz galda, kas aprīkots ar divām vārtu bedrītēm galda galos un centrālo aizslietni, kas novietots galda vidusdaļā, dažus centimetrus virs galda virsmas. Spēli spēlē ar acu apsējiem un skanošu bumbiņu, lai varētu noteikt bumbiņas virzienu, spēlētājam jāpaļaujas tikai uz dzirdi. Spēles mērķis ir ar lāpstiņu jeb raketi iesist bumbiņu pretinieka vārtos, sitot to pa galda virsmu.

Interesenti ir aicināti apmeklēt turnīra atklāšanas ceremoniju 25.jūlijā pulksten 20, kā arī spēļu norisi katru turnīra dienu no pulksten 8 līdz 19. Ieeja turnīros ir bezmaksas.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli