Trešdiena, 22. maijs Emīlija

Olimpiskajā pieciniekā

05.07.2016 07:06

Latvijas olimpiāde Valmierā svētdien beidzās ar vairākām liepājnieku uzvarām un izcīnītām medaļām. Pašvaldību vērtējumā kārtējo reizi neaizsniedzama bija Rīga, bet Liepāja provizoriskajā rangā noslēdza sekmīgāko pilsētu piecinieku.

Lielu medaļu skaitu pievienoja mūsu ūdens sporta pārstāvji vindsērfingisti. “Bic Techno” jauniešu klasē meitenēm uzvarēja Aleksandra Kaupa, savukārt zēniem, kur startēja vien trīs dalībnieki, mūsu puišiem sudrabs un bronza. “Formulas” klasē divu braucienu summā Liepājai dubultuzvara. Čempions – Jānis Preiss, bet aiz viņa Jānis Rencis.

Veiksmīgi olimpiādi noslēdza arī futbolisti. Ceļā līdz zelta medaļām viņi uzvarēja Balvu novadu, mājiniekus valmieriešus un finālā uzvarēja Rēzekni ar rezultātu 3:1, bet dāmas bija pārākas gan par Rēzekni, gan Olaines novadu, finālā piekāpjoties vien rīdziniecēm.

Dāmu tenisā vienspēlēs triumfēja Rebeka Mertena, bet pie bronzas tika Marta Pagraba. Abas piedalījās arī dubultspēlēs, kur Liepājai izcīnīja sudrabu.

Galda tenisā vienspēlēs sieviešu konkurencē Liepājai divas godalgas – 1. vieta Natālijai Kļimanovai, trešā – Intai Zdanovskai. Vīriem otrais Sandijs Vasiļjevs.

Pienesumu deva arī bokseri. Līdz finālam svara kategorijā līdz 56 un 69 kilogramiem aizkļuva attiecīgi Ņikita Androščuks un Eldars Trapučka, kuri abi kaklā kāra sudraba medaļas.

Vieglatlētikā 4×400 metru stafetē par vicečempioniem kļuva Iļja Petrušenko, Arnis Trenkalis, Kristians Jakovļevs un Maksims Sinčukovs, bet 3000 metru kavēkļu skrējienā par bronzas medaļnieci kļuva Irīna Štūla-Pankoka. Vēl divas zemākā kaluma godalgas pilsētas krājkasei pievienoja sporta vingrotāja Anastasija Dubova vingrojumos uz līdztekām un baļķa.

Arī Liepājas tuvējie novadi pēdējā dienā papildināja medaļu ražu. Par olimpiādes čempioniem Aizputes novadā kļuva Raivis Balodis vingrinājumā “PŠ 60”, bet Ance Birkmane vingrinājumā “MŠ-3×20”. Grobiņas novadam ceturto medaļu bronzas vērtībā pievienoja diska metēja Diāna Ozoliņa.