Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

Otro posmu pavadīs spēcīgākajā grupā

13.12.2011 07:02

Latvijas handbola virslīgā HK “Vaiņode” gan pats paveica savu darbu, mājas spēlē ar 35:27 (14:15) pieveicot vienību “Jūrmalas Sports”, gan mūsējiem labvēlīgi beidzās “RVR” cīņa ar Dobeles komandu “Tenax”, kurā dzelzceļnieki zaudēja ar 26:33. Tādējādi vaiņodnieki izcīnīja tiesības virslīgas otrajā posmā cīnīties spēcīgāko piecu komandu grupā.

Pirms šīs spēles mūsējie vairs nevarēja noslīdēt zemāk par 6. vietu tabulā, bet komandas mērķis bija 4. vieta, kuru izdotos sasniegt, ja Vaiņodes rokasbumbas komandai pašai izdotos pieveikt jūrmalniekus, bet “RVR” nesarūpētu pārsteigumu, pieveicot Dobeles vienību “Tenax”.

Cīņa Vaiņodē sākās ar taustīšanos un abpusējām kļūdām uzbrukumā. Spēles ievads bija mazrezultatīvs, un 9. minūtē tablo vēstīja 4:3 mūsējo labā.

Otrā puslaika pirmajās septiņās minūtēs vaiņodnieki turēja augstu tempu, kas mūsējiem ļāva izvirzīties vadībā ar 19:15. Viesi tam acīmredzot nebija gatavi un sāka nervozēt, sapelnīja piecus noraidījumus un arī vienu diskvalifikāciju, kas pienākas par trim noraidījumiem. Skaitliskais vairākums ļāva “Vaiņodei” palielināt savu pārsvaru līdz 31:21, un mūsējie sāka spēlēt uz vārtu starpību pluss pieci. Gadījumā, ja “RVR” paņemtu punktu pret vienību “Tenax” šī vārtu starpība mūsējiem ļautu ieņemt augstāku pozīciju. Uzbruka mūsējie prātīgi, darbojās ļoti disciplinēti un meistarīgi pabeidza cīņu savā labā ar 35:27.

Virslīgas otrajā posmā, kas sāksies 25. janvārī, abu piecnieku vienības aizvadīs vēl pa diviem apļiem, bet regulārajam čempionātam sekos izslēgšanas spēles, kurās piedalīsies sešas vienības. “Vaiņode” vietu play-off jau ir garantējusi, atliek cīnīties par iespējami izdevīgāku pozīciju.