Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Papildināts – Bārtas apkaimē aizvada 4×4 orientēšanās sacensības

Papildināts – Bārtas apkaimē aizvada 4×4 orientēšanās sacensības
Foto: Valters Pelns
02.11.2019 22:22

liepajniekiem.lv

Sestdien Bārtas pagastā esošajā atpūtas bāzē “Ods” startēja 4×4 auto orientēšanās sacensības “Rudens dubļu dublis”, kurās piedalījās 28 ekipāžas, bet finišu sasniedza 22 komandas, vēsta sacensību rīkotājs Mārtiņš Kesus.

Viņš stāsta, ka dalībniekiem paveicies ar laika apstākļiem – mazu, smīlājošu lietutiņu – un netrūcis arī dubļu.

“Visi atbrauca pa gaismu, bet dažas mašīnas no meža dabūja ārā tikai naktī. Bija skatītāji, kuri ieradās pavērot sacensības ar kvadriem, bet viņi laikam skatījās tik ilgi, ka trīs kvadricikli palika trasē pa nakti. Tos dabūja laukā tikai nākamajā rītā,” stāsta Mārtiņš Kesus.

Viņš saka, ka orientēšanās dubļos bijusi jaudīga un puišiem patikusi. Šādās sacensībās dalībniekus piesaistošie elementi ir dubļi, adrenalīns un azarts: “Orientēšanās sacensībās dalībnieki kartē redz punktiņu, kam nav piebraucamā ceļa. Daži punktiņi atrodas uz stigām, bet principā tie ir izvietoti bezceļos, un dalībniekiem jāizdomā, kā līdz tiem tikt. To var izdarīt pa veciem celiņiem. Piemēram, mums bija viens ar kokiem pilnībā aizaudzis ulmaņlaiku ceļš. Tad nu bija jāizdomā, kā manevrēt starp kokiem. Bija daudz šķēršļu. Bija upīte, kurai [cilvēki] droši vien brauc pāri daudzus gadus. Bija izaicinājums to izbraukt, jo dziļumu nevar redzēt, to var tikai uzminēt, vai arī stūrmanis iet pāri un mēra. Pieredzējušāki braucēji izmanto dažāda veida kartes, skatās mitrumu un augstumu, vai tuvumā ir upītes un strauti, kas var traucēt. Taču lielākoties piedalās entuziasti, kuri nav profesionāli braucēji.”

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli