Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

Par spīti zaudējumam – labākā spēlē

03.03.2012 07:06

Latvijas handbola virslīgas otrā posma spēlē HK “Vaiņode” izbraukumā ar 28:34 (15:16) piekāpās turnīra līdervienībai Dobeles “Tenax”.

Par spīti zaudējumam vaiņodnieku galvenais treneris Zigmunds Mickus uzskata, ka viņa komanda ir aizvadījusi savu labāko spēli čempionāta otrajā posmā. Spēcīgie sāncenši mūsējo pretestību salauza tikai otrajā puslaikā, turklāt kāda pārsteiguma sarūpēšanai mūsējiem, iespējams, pietrūka ticības tam, ka viņi varētu paņemt kādu punktu cīņā pret virslīgas favorītiem.

Cīņa iesākās tā, it kā abas komandas viena otrai būtu pilnīgi svešas, lai gan abpusēja pazīšana ir ļoti laba. Mača pirmās minūtes pagāja tādā kā taustīšanās režīmā, turklāt dobelnieki daudz kļūdījās – noskriets, kļūdas driblā, metieni virsū vārtsargam. Rezultāts auga palēnām, tomēr vadībā turējās dobelnieki, kas 14. minūtē veda ar 7:5. Tad sekoja vairākas mūsējo neveiksmes uzbrukumā un kļūdas, kas ļāva sāncenšiem aizskriet nedaudz tālāk, panākot 12:5 savā labā. Pirmā puslaika izskaņa gan piederēja “Vaiņodei”, kas līdz pārtraukumam sadeldēja deficītu līdz vienu vārtu starpībai – 15:16.

Otrā puslaika sākumdaļā tenaksieši turēja viesus dažu vārtu attālumā, bet mača izskaņu favorīti aizvadīja pārliecinoši, uzvarot ar 34:28. Būtisks ieguldījums “Tenax” uzvarā bija Vaiņodes handbola audzēknim Arvim Juzupam, kurš Dobeles komandas labā guva septiņus vārtus, vairākus no tiem izšķirošos brīžos, bet vēl viens mūsējais sāncenšu rindās – vārtsargs Artūrs Kuģis – godam aizvadīja visu spēli. HK “Vaiņode” sastāvā ierasti rezultatīvs bija Oskars Pāvils, kurš guva astoņus vārtus, bet pa piecām reizēm izcēlās Andis Grundmanis un Mārcis Ķergalvis. Z. Mickus uzteica arī abu savu vārtsargu – Rūdolfa Zitmaņa un Naura Sproģa sniegumu.

Z. Mickus uzskata, ka oponentu panākums ar vienu divu vārtu pārsvaru būtu bijis taisnīgāks mača iznākums. Iespējams, varēja pat izraut neizšķirtu, bet pietrūka no visa pa drusciņai – nedaudz spēka, veiksmes un ticības saviem spēkiem. Tomēr ar komandas sniegumu treneris ir apmierināts, priecē arī tas, ka beidzot izdevās realizēt visus soda metienus.

Mazliet paraugoties Vaiņodes handbola nākotnē, ir pamats priecāties par to, ka divās Latvijas jauniešu izlasēs ir iekļauti kopumā astoņi mūsējie. U-20 izlasē Šveicē Eiropas čempionāta atlasē piedalīsies Artūrs Kuģis, Arvis Juzups, Mārcis Ķergalvis un Oskars Pāvils. Savukārt U-18 izlašu Eiropas čempionāta atlases turnīrā Luksemburgā piedalīsies Kārlis Tiškus, Dāvis Pīlagers, Edgars Kanenieks un Niks Remess.

Virslīgas otrā posma nākamo spēli “Vaiņode” 10. martā aizvadīs izbraukumā pret “Jūrmalas sportu”.