Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Piecas uzvaras un zelts

27.05.2016 06:59

Viens no Latvijas labākajiem jaunajiem džudistiem Artjoms Galaktionovs veiksmīgi startējis vēl vienās starptautiskās sacensībās – Eiropas kausā U18 vecuma grupā Polijā, izcīnot 1. vietu.

Beļsko-Bjalas pilsētā startēja 510 sportistu no 26 valstīm. Svara kategorijā līdz 66 kilogramiem par uzvaru cīnījās 48 džudisti. Liepājnieks savā apakšgrupā uzvarēja Gņazu Mahmudlu no Azerbaidžānas, Šalvu Gazašvili no Gruzijas un Kacperu Kačoru no Polijas. Pusfinālā Artjoms bija pārāks pār francūzi Fabjēnu Letužē, bet finālcīņā ar tīru metienu uzvarēja vēl vienu Gruzijas pārstāvi Aleko Mamiašvili, tādējādi nodrošinot sev zelta medaļu šajās sacensībās.

Cits liepājnieks Maksims Čečotkins svarā virs 90 kilogramiem jau pirmajā cīņā zaudēja turkam Omeram Aidinam, kurš vēlāk zaudēja cīņā par 3. vietu. No 13 Latvijas džudistiem Galaktionovs bija vienīgais, kurš izcīnīja godalgu.

Šis bija pēdējais atlases turnīrs pirms Eiropas čempionāta, kas norisināsies Vantā (Somija) no 1 līdz 3. jūlijam.