Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

Pietrūka tikai šaušanas un pakaļdzīšanās

25.04.2012 07:08

Latvijas handbola virslīgas pirmajā spēlē par 5. vietu “Vaiņode” izbraukumā ar 33:34 piekāpās komandai “ASK/LU”. Sērija rit līdz vienas komandas divām uzvarām.

“Spēle bija trillera cienīga, pietrūka tikai šaušanas un pakaļdzīšanās,” par šo maču tēlaini izsakās vaiņodnieku galvenais treneris Zigmunds Mickus, kurš atgādina, ka jau iepriekš ir norādījis to, ka cīņas par 5. vietu viņa vienībai vieglas nebūs.

Pirmā puslaika pirmo daļu sekmīgāk aizvadīja mājinieki, tomēr pusstundas izskaņā mūsējie lauza spēles gaitu un pārņēma iniciatīvu. Puslaika izskaņu “Vaiņode” aizvadīja rezultatīvi, gūstot septiņus vārtus, bet paši sāncenšiem uzbrukumā izpausties neļāva ne reizi, tādējādi pārtraukumā mūsējie devās, esot vadībā ar 15:12.

Domājams, ka šajā mačā mūsējiem viss būtu bijis kārtībā, ja vien savainojumus negūtu pamatsastāva spēlētāji Normunds Pāvils, kurš šajā spēlē guva 9 vārtus un Mārcis Ķergalvis, kura rēķinā 8 precīzi metieni. Normundam rentgens gan neapstiprināja aizdomas par ribu lūzumu, tomēr sasitums ir gana sāpīgs, savukārt Mārcis ir sastiepis saites. Pēc tam, kad abi vaiņodnieki guva savainojumus, iniciatīva atkal pārgāja komandas “ASK/LU” rokās. Mājinieki atspēlēja trīs vārtu deficītu un galotnē izvirzījās vadībā ar 30:28, bet Vaiņodes rokasbumbas komanda nepadevās. Pateicoties Oskara Pāvila cīņassparam un Anda Grundmaņa precizitātei līdz ar pamatlaika beigu signālu mūsējie izrāva neizšķirtu 30:30, tādējādi spēles uzvarētājs noskaidrojās pēcspēles 7 metru metienu sērijā. Tajā pārāki bija mājinieki, kas līdz ar to sērijā izvirzījās vadībā ar 1-0.

“Viss jau nav tik slikti, izskatās, ka savā laukumā mums šie pretinieki ir jāuzvar, tomēr ir bažas traumēto spēlētāju dēļ. Cerams, Normunda savainojums nebūs pārāk nopietns, un viņš svētdien varēs doties laukumā,” savas raizes neslēpj Z. Mickus. Sērijas otrā spēle Vaiņodē sāksies svētdien, 29. aprīlī pulksten 15. Ja uzvarēs mājinieki un sērijā būs nepieciešama arī trešā cīņa, tad tā Vaiņodē norisināsies 30. aprīlī pulksten 13.