Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

Pirms pēdējās spēles domā par četrinieku

07.12.2011 07:06

Latvijas handbola virslīgā pie ceturtā panākuma ir ticis HK “Vaiņode”, kas izbraukumā sīvā cīņā ar 29:27 (13:17) pieveica komandu “ASK/LU”. Vaiņodnieku šās sezonas uzbrukuma līderis Oskars Pāvils izcēlās ar 11 gūtiem vārtiem.

Cīņai pret vienu no turnīra pastarītēm vaiņodnieki sev raksturīgi pienācīgi nenoskaņojās, un mačs sākās gan nervozi, gan mazrezultatīvi. Pirmos vārtus mūsējie spēja gūt tikai septītajā minūtē, kad samazināja mājinieku pārsvaru līdz 1:4, bet nākamajā minūtē nerealizēts palika septiņu metru soda metiens. Armijnieki, pateicoties sava vārtsarga Ata Kociņa sniegumam un ciešajai aizsardzībai, turēja viesus solīdā atstatumā, bet mūsējo rindās priecēja ja nu vienīgi Oskara Pāvila rezultativitāte. Pirmo puslaiku “ASK/LU” pabeidza, esot vadībā ar 17:13, tomēr par ļoti lielu pārsteigumu tas nebija uzskatāms, jo šī komanda gandrīz pret jebkuru pretinieku pirmajā puslaikā darbojas ļoti labi.

Pārtraukumā mūsējo galvenajam trenerim Zigmundam Mickum izdevās savējos pārliecināt, ka šis pretinieks ir no ņemamo kategorijas, un 43. minūtē “Vaiņodei” bija vairs tikai divu vārtu deficīts – 20:22. Sekoja muļķīgs noraidījums par skaitliskā sastāva pārkāpumu, un mūsējie palika mazākumā, tomēr šis mača nogrieznis viesiem izrādījās rakstāms ar plusa zīmi. Seši pēc kārtas gūti vārti ļāva 51. minūtē izvirzīties vadībā ar 26:22, un būtībā tas arī bija mača izšķirošais brīdis. Ar aktīvu aizsardzību un ātru, rezultatīvu uzbrukumu mūsējie maču pabeidza savā labā – 29:27.

Pirmā riņķa pēdējā spēlē HK “Vaiņode” svētdien, 11. decembrī, pulksten 13 tiksies ar komandu “Jūrmalas sports”. Mūsējie jau ir nodrošinājuši vismaz 6. vietu pēc pirmā riņķa, kas arī bija komandas uzdevums.