Preiss – Eiropas čempions

16.07.2018 07:06

Jānis Preiss Polijā notikušajā Eiropas vindsērfinga čempionātā “Formulas” klasē 15 braucienu summā iekrāja 18 punktus un kļuva par Vecā kontinenta čempionu.

Jānis Preiss stabili aizvadīja visas sacensības – liepājnieks no 15 braucieniem uzvarēja sešos burājumos, bet vēl sešas reizes palika 2. vietā. Vājāk viņš aizvadīja sacensību ievadu, pirmajā braucienā paliekot 6. vietā. Otrajā un ceturtajā burājumā Jānis ieņēma 3. vietu, bet, sākot ar piekto braucienu, Preiss zemāk par 2. vietu vairs nepalika un ar iegūtiem 18 punktiem kļuva par Eiropas čempionu.

Uzreiz aiz Preisa uz goda pjedestāla ierindojās divi pasaules čempioni – ar nopelnītiem 25 punktiem 2. vietā ierindojās Austrālijas burātājs Stīvs Alens, bet 3. vietu ar 41 punktu ieņēma polis Pāvels Tarnovskis.

Paralēli Eiropas čempionātam norisinājās arī “Foil” klases sacensības, kurās Preiss ierindojās augstajā 2. vietā. Vindsērfinga eksperts Jānis Jēkabsons paskaidroja, ka “Foil” klase ir sacensības, kas oficiālajā kalendārā parādījās pērn. Šeit vējdēļiem ir citas konstrukcijas spura, kas izceļ dēli no ūdens, rezultātā tiek sasniegts lielāks ātrums un dēlis slīd pa ūdens virsmu daudz klusāk.

“Foil” klasē 15 braucienu summā Preiss iekrāja 34 punktus, par deviņām acīm atpaliekot no austrālieša Stīva Alena. Uzreiz aiz liepājnieka uz goda pjedestāla iekārtojās Polijas pārstāvis Pržemislavs Mjarcinskis. No 15 braucieniem Jānis uzvarēja divos burājumos, bet vājākos rezultātus uzrādīja pirmajā un divpadsmitajā braucienā, ieņemot attiecīgi 9. un 8. vietu.

21. un 22. jūlijā Burtnieku ezerā norisināsies Baltijas kausa izcīņas Latvijas posms. Lietuvas un Igaunijas posmos Jānis Preiss palika nepārspēts.