Preiss noceļ pirmo posmu

04.06.2018 07:02

Līdz ar silto laiku sākusies arī aktīvā Latvijas burāšanas sezona. Baltijas kausa pirmajā posmā, kas norisinājās Kuršu līcī netālu no Klaipēdas, “Formulas” klasē uzvarēja Jānis Preiss.

Sacensības norisinājās pie ciemata Ķinti, kurā reģistrēti vien 616 iedzīvotāji. Trīs dienu sacensību laikā burātāji sastapās ar spēcīgām vēja brāzmām un pilnīgu bezvēju. “Formulas” klases braucēji aizvadīja piecus braucienus, “Raceboard” burātāji sacentās septiņos braucienos, bet “Techno 293” klase burāja četras reizes.

Jānis Preiss četros no pieciem braucieniem uzvarēja un tikai vienā burājumā piekāpās igauņu sportistam Martinam Ērvinam. Preiss noslēgumā iekrāja četrus punktus un pārliecinoši triumfēja pirmajā Baltijas kausa posmā. Ērvins ar septiņiem punktiem ieņēma 2. vietu, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās Lietuvas burātājs Arvīds Moļušis, kurš noslēgumā nopelnīja 13 punktus. Liepājniekam Jānim Rencim līdz 3. vietai pietrūka viena punkta, viņam 4. vieta.

Pirms Baltijas sacensībām Jaunciemā norisinājās 2018. gada sezonas atklāšanas regate, kur tika doti starti “Techno 293”, “Raceboard” un “Formulas” klasēs.

Uzvarot divos braucienos no trim, par Jaunciema regates uzvarētāju “Formulas” klasē kļuva “Rietumkrasta” sportists Jānis Rencis. Atpaliekot par četriem punktiem, 2. vietu ieņēma “Rīdzenes” pārstāvis Mārtiņš Dzirnieks. Otrs Liepājas kluba burātājs Alberts Mihņenoks ierindojās 6. vietā.

“Raceboard” klasē vienīgais “Rietumkrasta” pārstāvis Mārtiņš Grobiņš ar 38 punktiem ieņēma 9. vietu. Par uzvarētāju šajā klasē kļuva olimpiete Vita Matīse no “Kluba 360”.

“Techno 293” klases “Open” divīzijā Liepājas burātājs Kārlis Atāls ieņēma 2. vietu, bet “3,5” divīzijā Ernests Jēkabsons kļuva par uzvarētāju.

Nākamā tikšanās vieta burātājiem būs “Usmas regate 2018”, kas notiks 9. un 10. jūnijā.