Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Priecējoši rezultāti Latvijā un Eiropā

12.03.2007 18:28

0

Pagājušās nedēļas nogalē divās liela mēroga sacensībās startējuši Liepājas Kompleksās sporta skolas cīkstoņi, kas izcīnīja virkni medaļu Latvijas atklātajā junioru čempionātā džudo un Eiropas Savienības čempionātā sambo. Uz Latvijas atklāto junioru čempionātu džudo, kas notika Ventspilī, devās septiņi liepājnieki un tikai viens no viņiem palika bez medaļas. Vislabāk no mūsējiem veicās Aleksandram Dolotovam (līdz 66 kg), kurš spraigā finālcīņā pārspēja galvaspilsētas sportistu. Svara kategorijā līdz 73 kilogramiem finālā tikās divi mūsu džudisti – Aleksejs Jaževičs un Oļegs Kaņko.

Līdzīgā spēkošanās beidzās ar nelielu trenera Vaclava Jaževiča dēla pārsvaru. Zelts tika vēl vienam vēju pilsētas cīkstonim Arturam Burmeisteram (līdz 90 kg), kurš par spīti veselības problēmām palika nepārspēts visās cīņās. Savukārt trešajās vietās ierindojās gripu pārslimojušais Viktors Grišins (līdz 60 kg) un Valērijs Meļihovs (līdz 66 kg).

Dienu vēlāk mūsu cīkstoņi jau citā sastāvā devās uz Tallinu, kur notika Eiropas Savienības čempionāts sambo. Arī šāda mēroga mačos liepājnieki bez godalgām nepalika, vēl vairāk – divi no mūsējiem izcīnīja uzvaras. Lieliski startēja Kaspars Svars (līdz 82 kg), kurš, īsā laikā jūtami uzlabojis sportisko formu, izcīnīja uzvaras visās četrās cīņās. Bez zaudējumiem paklāju atstāja arī nu jau Rīgu pārstāvošais Jurijs Bogdanovičs (līdz 68 kg). Sieviešu konkurencē pēc ilgāka pārtraukuma startēt atsākusi Oksana Ševkova, kurai pēc atgriešanās tikai mazliet pietrūka, lai stātos uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, – viņai otrā vieta. Vēl pieaugušo konkurencē bronza tika Liepājas Kompleksās sporta skolas startējošajam trenerim Vladimiram Ševkovam (līdz 68 kg). Jauniešu ieskaitē labākais no Liepājas jaunajiem cīkstoņiem bija Marks Zinovenko (līdz 60 kg), kurš, spēkojoties ar vecākiem pretiniekiem, piekāpās tikai finālā. Savukārt Guntars Briļjonoks (līdz 75 kg) ieņēma trešo vietu.