Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Prioritāte – šoseja, dubļos iet jautri

Prioritāte – šoseja, dubļos iet jautri
Foto: steephill.tv
28.02.2017 07:07

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Jau pavisam drīz jauno sezonu sāks riteņbraucējs Andžs Flaksis, kurš arī šogad pārstāv Amerikas Savienoto Valstu profesionālo komandu “Holowesko-Ctadel”. “Kurzemes Vārds” ar dunalcnieku sazinājās, kad viņš atradās treniņnometnē Spānijā.

– Andž, vai tava aktuālā komanda joprojām ir “Hincapie”, jeb tās aktuālais nosaukums tagad ir “Holowesko”?

– Šogad pārstāvēšu “Holowesko-Ctadel”, kas ir Amerikā bāzēta komanda. Iepriekš tā saucās “Hincapie Racing team”. Tā ir tā pati komanda, nosaukuma maiņa notika sponsoru dēļ.

Ko dari Spānijā – aizvadi treniņnometni vai jau piedalies sacensībās?

– Spānijā pašreiz atrodos, jo aizvadu treniņnometni. Latvijā ir pārāk auksts, lai katru dienu brauktu pa šoseju.

Allaž aktuāls jautājums ir par sezonas mērķiem gan komandai, gan tev individuāli. Tāpat, ņemot vērā, ka tev ir bijuši labi panākumi arī MTB, gribas zināt, cik daudz šogad esi paredzējis braukt ar kalnu divriteni?

– Šosejas sacensības ir mana prioritāte, jo es pārstāvu šosejas komandu. Mērķēju uz panākumiem lielākajās viendienu sacensībās. MTB man ir sirdslieta, kas ļoti patīk, tāpēc arī piedalos šajās sacensībās. Uz MTB riteņa pavadu apmēram 2 – 3 mēnešus gadā, kad laiks ir pārāk drūms, lai brauktu pa šoseju. Bet ar MTB arī pa lietu un dubļiem iet jautri!

– Varbūt arī šogad esi paredzējis viesoties Liepājā, lai brauktu vai dotu padomus vietējiem braucējiem? Varbūt vari nedaudz no malas paraudzīties uz riteņbraukšanu Liepājā, kur vietējie aktīvisti ir sarosījušies.

– Liepāju droši vien sanāks apciemot tikai vasarā, jo nu jau pēc pāris dienām dodos uz komandas nometni un prezentāciju ASV, bet marta beigās sākšu pirmās sacensības. Prieks dzirdēt par velosporta augšanu Liepājā, tas priecē, Liepāja ir vieta, ko var lieliski izbaudīt uz velo! Pa mežiem un gar jūru nekad nav garlaicīgi! 

– Ja saki, ka mērķē uz panākumiem, vai tas nozīmē, ka tu esi komandas vadošais vai viens no vadošajiem braucējiem, uz kuru pārējiem ir jāstrādā?

– Mums komandā ir brīva atmosfēra, labs sastāvs, visi palīdz cits citam. Par līderi katrās sacensībās tiek izvirzīti piemērotākie braucēji, ņemot vēra sacensību trasi – vai būs sprints, kalni vai atrāviens. Man sanāk pabūt abās lomās, ja ir man piemērota trase. Komanda dod brīvību un ļauj cīnīties pašam par savu rezultātu, bet ja, piemēram, ir paredzēts sprinta finišs sacensībās, tad es palīdzu komandas sprinterim turēt pozīciju. Man patīk komandas brīvā atmosfēra un tas, ka braucēji prot novērtēt cits cita darbu. Tas motivē.

– Kādas tad ir tev piemērotās trases un kāda ir tava specializācija? Ja saki, ka sanāk strādāt sprinteru labā, tad vairāk esi kalnu braucējs?

– Es esmu kaut kas pa vidu. Man patīk trases, kas nav vienkāršas, ar vēju, maziem pauguriem, tādas, kas ir nedaudz par smagu sprinteriem un parasti beidzas ar atrāvienu. Varētu teikt, ka mana stiprā puse ir izturība, atrāvieni, kur grūti iet visu dienu.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli