Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

Rīgas velomaratonā uzvar Andžs Flaksis

02.06.2014 09:35

BNS

Rīgas Velomaratonā, kas svētdien risinājās 31. reizi, startēja vairāk nekā 3000 dalībnieku, bet garākajā – 79 km sporta braucienā uzvarēja Andžs Flaksis no ”Rietumu-Delfin” komandas, informē rīkotāji.

Starts un finišs bija 11. novembra krastmalā. Sporta braucienā sieviešu konkurencē uzvarēja RRS pārstāve Elīna Sauka, bet masveidīgajā Tautas distancē pie Rīgas mēra kausiem tika Juris Visockis un Justīne Brūvere. Dalībniekiem bija iespēja piedalīties arī ģimenes braucienā. Visas trīs distances veda pa Rīgas lielajām ielām un tiltiem izveidotajā aplī.

Izšķirošie notikumi sporta distancē norisinājās sešus kilometrus pirms finiša, kad izrāvienu veica Flaksis, kuram izdevās nosargāt savas pozīcijas un izcīnīt skaistu solo uzvaru. Flaksisdistancē pavadīja 1 stundu 49 minūtes un 43 sekundes. Sīva cīņa izvērtās par otro vietu, kurā Krists Neilands finiša spurtā pārspēja ”Alpha Baltic/Unitymarathons.com” riteņbraucēju Māri Bogdanoviču. Komandu vērtējumā uzvarēja ”Rietumu-Delfin”, apsteidzot ”Alpha Baltic/Unitymarathons.com” un ”Trek team”.

Ģimenes braucienā uzvarētāji netika noteikti, toties dalībnieki piedalījās loterijā, kā arī tika noteikts visbritiskāk ģērbtais riteņbraucējs. Tāpat tika noteikti arī vecākie, atraktīvākie un ekskluzīvākie riteņbraucēji. Pasākumu organizēja Igo Japiņa sporta aģentūra.