Risina atklātņu rēbusus

08.06.2018 07:02

Trīs dienu turnīrā Liepājas Olimpiskajā centrā Latvijas jaunie šahisti noskaidroja labākos divās vecuma grupās.

Vecākajā grupā (2003.–2006. g. dz.) pēc septiņām kārtām dubultuzvaru izcīnīja Rīgas šaha skolas pārstāvji Jevgeņijs Fiļipovs un Kristaps Zass. Savukārt 3. vietu ieņēma Liepājas Kompleksās sporta skolas treneres Gaļinas Sudmales audzēknis Artjoms Brojs. Liepājnieks turnīru iesāka ar trim uzvarām, bet turpinājumā četras reizes spēlēja neizšķirti un iekrāja 5 punktus, par puspunktu atpaliekot no 1. un 2. vietas. 31 šahista konkurencē otrs labākais mājinieks ar 3,5 punktiem bija Timurs Azarovs, kurš noslēgumā ieņēma 18. vietu.

Jaunākajā grupā (2007.–2010. g. dz.) viss goda pjedestāls piederēja rīdziniekiem. No septiņām partijām Artjoms Tolmačovs tikai pēdējā kārtā nospēlēja neizšķirti un ar 6,5 punktiem pārliecinoši kļuva par Liepājas turnīra uzvarētāju. Četri šahisti noslēgumā iekrāja 5,5 punktus, pēc papildrādītājiem 2. vietu ieguva Miķelis Vingris, bet 3. vietā ierindojās Arsēnijs Savičevs. Augsto 4. vietu 55 šahistu konkurencē izcīnīja Gaļinas Sudmales audzēknis Markuss Apenītis, lai gan reitingā pirms šī turnīra liepājnieks bija 8. vietā. Liepājas Kompleksās skolas pārstāvji Markuss Bērziņš un Markuss Ķezberis ieņēma attiecīgi 12. un 13. vietu.