Rokāde beigusies ar galvenā favorīta uzvaru

06.08.2006 18:29

0

Šaha festivāls “Liepājas rokāde” ir beidzies ar sacensību galvenā favorīta, Bulgārijas sportista Kirila Georgijeva uzvaru superturnīrā. K.Georgijevs sacensību 13 kārtās savāca 9,5 punktus, par puspunktu apsteidzot Zurabu Azmaiparašvili no Gruzijas, savukārt 3.vietā ar 8 punktiem ierindojās Kaido Kulaots no Igaunijas. Bet labāko pozīciju no tiem sešiem šahistiem, kas superturnīram kvalificējās pēc atklātā turnīra 7.kārtas, bija cits igauņu šahists – Melis Kaneps.

Arī “Open” turnīrā par uzvarētāju kļuva ārzemju šahists – lietuvietis Šaruns Šuļskis, kura kontā bija 9 punkti, bet nākamajās divās pozīcijās ar 8,5 punktiem ierindojās Latvijas šahisti Deniss Nikolajevs un Verners Putka. Labāko rezultātu no liepājniekiem uzrādīja Vadims Daškevičs, kurš ar 7,5 punktiem ierindojās 14.vietā un saņēma veikala “Elektrons” dāvāto speciālbalvu.
Lieliskus rezultātus uzrādīja divi Liepājas jaunie šahisti – Ritvars Reimanis un Arkādijs Kovaļevskis, kas spēcīgajā konkurencē ar izcīnītajiem 7 punktiem nodrošināja sev vietas otrā desmita beigās – puišiem attiecīgi 17. un 18.vieta.
Arī ātrspēles sacensībās triumfēja “Liepājas rokādes” spēcīgākie prāti – uzvaru ar 11,5 punktiem izcīnīja Kirils Georgijevs, vienu punktu viņam zaudēja Melis Kaneps, bet 3.vietā ar 10 punktiem ierindojās Maksims Dlugijs. Vadims Daškevičs, kuram ātrspēle parasti padodas itin labi, uzvarētājam zaudēja 3 punktus un ierindojās 17.vietā.
Labākos panākumus mūsējie izcīnīja komandu turnīrā, kurā V.Daškevičs, startējot komandā “Šahs un mats”, izcīnīja 2.vietu, savukārt “Liepājas sporta skolas” komandā, kurā startēja vienīgi mūsu pilsētas esošie vai bijušie audzēkņi – Rinats Muhamadejevs, Ritvars Reimanis, Arkādijs Kovaļevskis un Mihails Kovaļskis – ierindojās 9.vietā.