Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Romāns Miloslavskis devītais Maskavā

10.11.2008 07:01

Pasaules kausa izcīņas posmā Maskavā vakar devīto  vietu 200 metru brīvā stila peldējumā izcīnījis Latvijas labākais peldētājs liepājnieks Romāns Miloslavskis. Atcerēsimies, ka arī pērn Miloslavskis Maskavā startēja pasaules kausa izcīņas posmā, un toreiz viņš 100 metru peldējumā ierindojās 15.vietā, bet savā kroņdistancē – 200 metru brīvā stila peldējumā palika nepārspēts, tikai mazliet atpaliekot no sava personīgā rekorda īsajā celiņā.

Finansiālu apsvērumu dēļ Romāns Miloslavskis kopā ar vēl vienu liepājnieki – jauno peldētāju Ņikitu Duboviku – uz Maskavu devās bez savas treneres Irinas Grodzickas. Jāteic, ka Miloslavska gatavība šajās sacensībās nebija tā labākā – viņu vajāja veselības problēmas. Sacensību pirmajā dienā Miloslavskis startēja 100 metru brīvā stila peldējumā, kurā ieņēma 18.vietu (50,17), bet Ņikita Duboviks 100 metru peldējumā uz muguras ierindojās priekšpēdējā, 28.vietā – 59,12. Lielākās cerības, protams, tika liktas uz startu 200 metru distancē, kurā Miloslavskim pietrūka nieka 0,08 sekundes, lai iekļūtu finālā – 47,16. Savukārt mūsu jaunais peldētājs Ņikita Duboviks sacensību otrajā dienā 50 metru peldējumā uz muguras ieņēma 22.vietu 26 dalībnieku konkurencē – 27,24.

Tikmēr Latvijas sprinta čempionātā, kas norisinājās Jelgavā, otro vietu 50 un 100 metru peldējumos uz muguras kopvērtējumā izcīnījusi Zane Dēbele, bet Ruslans Makarovs 50 dalībnieku konkurencē summā ieņēma piekto vietu 50 un 100 metru brīvā stila peldējumos.

Jau tūlīt pēc starta Maskavā gan Miloslavskis, gan Duboviks brauca uz Stokholmu, kur notiks nākamais pasaules kausa posms.