Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Savos ūdeņos atkal pārliecinoši

14.06.2009 19:22

Ar pirmo posmu pašreizējā čempionu mājvietā Liepājā sācies Latvijas atklātais čempionāts ūdens motosportā, kurā “UPB Energy” braucēji uzvarēja ne tikai atsevišķās klasēs, bet arī komandu vērtējumā.

Latvijas čempionāta pirmais posms jeb “UPB Energy” kausa izcīņa, kā allaž, sākās ar sacīkstēm jauniešu jeb JT-250 klasē, kurā sportisti spēkojās kā par ieskaites punktiem čempionātā, tā par Vladimira Miščenko piemiņas balvu. Starp galvenajiem favorītiem uz uzvaru bija arī liepājnieks Māris Gūža, taču viņa izredzes stipri apgrūtināja nepateicīgā starta pozīcija, kas iznākumā kopvērtējumā neļāva pakāpties augstāk par trešo vietu.

Savas debijas sacīkstes pašmāju čempionātā aizvadīja Guntis Atmats, kuram 11. dalībnieku konkurencē nācās samierināties ar devīto vietu. Savukārt V. Mišcenko balva Ivo Egles rokās aizceļoja uz Alūksni.

Līdz goda pjedestāla augstākajam pakāpienam liepājniekiem neizdevās aizsniegties arī T-550 klasē, kurā Jānis Zarečņevs izcīnīja trešo vietu, bet Zaiga Balode ierindojās tūlīt aiz pirmā trijnieka. S-550 klasē uz uzvaru pretendēja uzreiz trīs mūsu braucēji, un vienam no viņiem arī izdevās palikt nepārspētam – Laurim Gūtmanim, bet Artūrs Brolītis un Pēteris Pelnēns, cīnoties ar dažādām likstām, palika piektajā un sestajā vietā.

Pēc ilgāka pārtraukuma uz starta O-500 klasē stājās arī Ēriks Ķiepe-Kipge un, jāatzīst, veiksmīgi – uzvaras visos trijos braucienos, kā arī posmā. Trešais palika vēl viens liepājnieks Oļegs Kutepovs. Savukārt RN-2000 klasē netika pārtraukta “UPB Energy” komandas pārstāvja Māra Vasiļevska uzvaru sērija, kas turpinās jau no pagājušas sezonas sākuma. Latvijas čempionāta posmos jau par tradīciju kļuvušas tautas klases sacīkstes, kurās arī triumfēja liepājnieki – Armands Pirkovskis un Mārtiņš Kesus.

Latvijas atklātā čempionātā otrais posms no 17. līdz 19. jūlijam norisināsies Alūksnē. Turpat paralēli arī notiks Baltijas čempionāts ūdens motosportā, kā arī Eiropas čempionāts R-1000 laivu klasē.

Miks Kuncītis,

S-550 laivu klasē pārliecinoši startēja liepājnieks Lauris Gūtmanis, uzvarot visos trijos braucienos.