Sensacionāla Mītavas uzvara pār vicečempioniem

18.04.2011 17:27

17.aprīlī, Valmierā, tika aizvadītas Latvijas Lakrosa čempionāta otrā sabraukuma spēles kur Kurzemes un Zemgales komandas dominēja pār Vidzemi un Rīgu.

Pirmajā spēlē tikās principiālie pretinieki LK “LIBAVA” no Liepājas un debitanti “RJTC” no Rīgas. Jau no pirmās spēles minūtes Liepājnieki savās jaunajās spožajās formās aktīvi uzbruka, izdarīja vairākus metienus pa vārtiem un jau spēles sākumā guva vārtus. “RJTC” centās atspēlēties un otrajā ceturtdaļā tas arī izdevās, tomēr “RJTC” spēlētājos bija jūtams pieredzes trūkums uzbrukuma izspēlē, ko veiksmīgi izmantoja Liepājas komanda, kas guva trīs bez atbildes vārtus, un tikai ceturtās ceturtdaļas beigās “RJTC” izdevās samazināt vārtu deficītu līdz mīnus vieniem vārtiem. “Libava” pelnīti svinēja uzvaru pār “RJTC” 4:3.

Otrajā spēlē “Druvas Dynamite” tikās ar “Valmieras Pūcēm”. Neskatoties uz to, ka valmieriešiem šī bija mājas spēle Druva spēja strauji gūt vairākus bez atbildes vārtus un pūcēm atspēlēties kļuva aizvien grūtāk gūstot tikai vienus vārtus. Spēle noslēdzās ar “Druva Dynamite” uzvaru 16:1.

Trešā spēle tikai gaidīta ar vislielāko intrigu, jo Mītavas klubs bija sapulcinājis labāko šajā brīdī iespējamo sastāvu, lai dotu maksimālu triecienu LK “Rīga”, un viņiem tas izdevās. Noslēdzoties pirmajai ceturtdaļai LK “Mītava” pārliecinoši ar 6:0 valdīja laukumā un Rīdzinieku vārtu sargs izskatījās morāli sagrauts. Otrajā ceturtdaļā Mītava turpināja izmantot Rīgas vājās vietas aizsardzībā un guva vēl vairākus vārtus. Rīdziniekiem neskatoties uz visiem pūliņiem izdevās gūt tikai divus vārtus. Pie plus astoņu vārtu starpības jelgavnieki mazināja agresīvo uzbrukumu turpinot mierīgāku spēles gaitu. Spēle noslēdzās ar vēsturisku “Mītavas” LK uzvaru pār titulēto LK “Rīga” 12:2.