Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Sevastova ar ceturto mēģinājumu sasniedz “French Open” 2. kārtu

25.05.2016 12:01

Anastasija Sevastova (WTA 87.) ar ceturto mēģinājumu pārvarēja “French Open” pamatturnīra 1. kārtu, Parīzē ar rezultātu 6:2, 6:2 sagraujot amerikānieti Sačiju Vikeru (WTA 165.).

Sevastova “French Open” trīs reizes pēc kārtas (2009-11) zaudēja jau pirmajā mačā, līdz šim tā arī ne reizi nespējot iekļūt sacensību 2. kārtā. Pirms septiņiem gadiem viņai izdevās sakrāt trīs panākumus kvalifikācijā, bet šogad uzsmaidīja veiksme izloze, dodot pamatu cerībām uz pirmo uzvaru pamatsacensībās.

Anastasija mačā pret Vikeriju, kurai ir tikai viena “Grand Slam” pamatturnīru uzvara, dominēja ļoti pārliecinoši – gan agresīvā spēlē no gala līnijas, gan arī variējot ar tenisu, kas nozīmē regulāri izmantot viņai tīk ļoti tīkamos saīsinātos sitienus. Vikerija dažos posmos labi spēlēja aizsardzībā, toties viņas uzbrukums Sevastovai daudz galvassāpju nesagādāja.

Zaudējot tikai četrus geimus, Sevastova guva atkārtotu graujošāko uzvaru savā “Grand Slam” karjerā pabeigtās spēlēs. Sevastova divos mačos uzvarējusi, kad pretinieces cīņas gaitā izstājās veselības problēmu dēļ. Anastasija 2011. gadā Austrālijā pilnā spēlē ar 6:1, 6:3 sakāva Vesnu Doloncu.

Iekļūšana 2. kārtā dod 70 reitinga punktus un 60 000 eiro prēmiju. Sevastova ceturtdien tiksies nevis ar bijušo ranga līderi un titulēto Baltkrievijas tenisisti Viktoriju Azarenku, bet gan Itālijas sportisti Karinu Knapu. Azarenka ceļgala savainojuma dēļ bija spiesta izstāties 3. setā – 3:6, 7:6(6), 0:4. Sevastova ar ranga 118. vietā esošo Knapu sacentusies vienreiz, viņu 2012. gadā “US Open” kvalifikācijā pieveicot divos setos ar rezultātu 6:4, 7:6(3).