Sevastova Bukarestē pirmoreiz zaudē agrāk par ceturtdaļfinālu

18.07.2019 19:04

Ar pirmo numuru izliktā pagājušā gada čempione Anastasija Sevastova (WTA 11.) Bukarestes “International” sērijas turnīra otrās kārtas cīņā ar rezultātu 2:6, 5:7 piekāpās rangā neesošajai rumānietei Patričijai Marijai Cigai, kura pirms diviem gadiem bija 83. vietā.

Sevastovai 1. setā bija tikai viena breikbumba, to iegūstot jau pirmajā geimā. Cigai spēcīgs sitiens pa diagonāli izkārtoja vieglu uzbrukuma noslēgumu izgājienā pie tīkla. Rumāniete otro geimu sāka ar vēl diviem “forehand” uzbrukumiem, bet pēc tam trīs reizes pēc kārtas kļūdījās, un Sevastova servi noturēja no 0:30, geimu pabeidzot ar neatvairāmu “backhand” sitienu pa kreiso sānu līniju.

Anastasijai nākamajā servēšanas reizē bija vēl lielākas problēmas 0:40 izskatā. Viņa atspēlēja tikai pirmās divas breikbumbas, bet ar pēdējo galā netika, kad izpildīja nepietiekami labu saīsināto sitienu. Ciga tika klāt bumbiņai un atbildēja ar “dropšotu” pretuzbrukumā, kuru Sevastova nespēja atvairīt. Cigai tūlīt “sausais” serves geims, un Sevastova nokļuva iedzinējos ar 1:4.

Sevastova pēc sarunas ar treneri uzvarēja sestajā geimā, tiekot līdz 2:4, bet nākamā servēšana nesekmīga, visās četrās izspēlēs zaudējot nepiespiesto kļūdu dēļ. Viņa pie 15:0 trāpīja tīklā “dropšotu” un geima turpinājumā uzvarēja tikai vienā izspēlē, pie 15:40 ar “backhand” uzbrukumu atspēlējot pirmo setbumbu. Otrās setbumbas izspēlē Anastasijai “backhand” auts, agresīvi un neprecīzi uzbrūkot pēc Cigas nedraudīga otrās serves atsitiena.

Sevastova arī 2. setā pirmā dabūja breikbumbu un arī šoreiz nespēja to izmantot. Tas notika trešajā geimā, kad Ciga breikbumbu atspēlēja ar precīzu kombināciju – diagonālā serve un “backhand” sitiens pa pretējo sānu līniju, Sevastovai esot bez iespējām bumbiņu aizsniegt. Pirmais breiks notika sestajā geimā, kad Ciga pie 30:30 “nokrāsoja sānu līniju”, iegūstot breikbumbu. Sevastovai liela dubultkļūda – 2:4.

Cenšoties nostiprināt breiku, Rumānijas tenisistei bija neprecīzākais geims mačā. Viņa ar trim kļūdām pasniedza Sevastovai breikbumbu, kuru Anastasija akceptēja, ar sitienu stūrī dodot sev iespēju vieglam uzbrukuma noslēgumam pie tīkla. Anastasija astotajā geimā servi noturēja no 15:30, panākot izlīdzinājumu 4:4. Viņai turpinājumā bija divreiz jāservē par palikšanu turnīrā, Sevastova uzvarēja vienā no diviem grūtiem serves geimiem.

Servējot pie 4:5, bija vairāk nekā 10 minūtes ilgs geims, kur četras reizes bija “vienādi”. Ciga geima priekšpēdējā izspēlē paslīdēja, kā rezultātā nespēja aizsniegties līdz Anastasijas saīsinātajam sitieniem, savainojot kreisās plaukstas locītavu. Sevastova uzvarēja nākamajā izspēlē pēc mājinieces medicīnas pārtraukuma, tiekot līdz 5:5. Ciga 11. geimā uzvarēja “uz 30”, liekot Sevastovai vēlreiz servēt par cīņas turpināšanu.

12. geims sākās ar Cigas “backhand” uzbrukumu, kam sekoja rumānietes kļūda ar sitienu no kreisās puses. Ciga trešajā izspēlē uzbruka Sevastovas otrajai servei, īsu izspēli pabeidzot ar “dropšotu”. Sevastovai pēc tam “forehand” kļūda, sitot pāri gala līnijai, kad pretiniece spītīgi spēlēja aizsardzībā, – 15:40 jeb divas mačbumbas. Sevastova pirmo atspēlēja ar kārtējo “dropšotu”, kuram Ciga netika klāt, bet pēc tam kļūdījās spēlē pie tīkla. Ciga ar grūtībām atsita stūrī trāpītu bumbiņu, Sevastovai “volley” auts – 5:7.