Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Sevastova izlaiž uzvaru Čārlstonā

05.04.2016 11:34

Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova (WTA 90.) pirmdien Čārlstonā nenoturēja seta un breika pārsvaru un “Premier” turnīra 1. kārtā ar rezultātu 6:4, 4:6, 1:6 zaudēja Slovākijas tenisistei Janai Čepelovai (WTA 121.), kura pirms diviem gadiem spēlēja šī turnīra finālā.

Lai uzvarētu 1. setā, Sevastovai vajadzēja divus breikus un pēdējā geimā servi noturēt no 15:40. Savukārt 2. setā Anastasijai ar diviem breikiem nepietika. Viņa bija vadībā ar 4:3, taču neizmantoja divas iespējas panākt 5:3 pārsvaru un zaudēja trīs geimus pēc kārtas. Precīzi divas stundas ilgušā mača pēdējā setā nopietna cīņa izpalika. Čepelova ar servi zaudēja tikai piecus punktus, turklār ar pirmo servi darbojās lieliski – 14/16.

Sevastovai tas ir trešais zaudējums pēc kārtas WTA pamatturnīros, kur viņai pēdējais panākums bija februāri Gaosjunā. Pēc ceturtdaļfināla sasniegšanas Taivanā viņa piekāpās Venusai Viljamsai, bet Dohā ar divām mačbumbām zaudēja Juženijai Bušārai. WTA kvalifikācijās un ITF līmenī kopš tā laika gūtas piecas uzvaras.

Sevastova Čepelovai zaudējusi abas spēles. Pirmā bija 2013. gada martā Maiami kvalifikācijā ar rezultātu 5:7, 1:6. Slovākijas tenisiste toreiz faktiski pielika punktu Latvijas sportistes karjerai – Anastasijai divus mēnešus vēlāk paziņoja par karjeras beigšanu, to atsākot pagājušā gada janvārī.

Par piedalīšanos vienā spēlē Čārlstonā Sevastovai pienākas viens reitinga punkts un 2355 dolāri. Sevastova Čārlstonā spēlēja trešo reizi. 2009. gadā pēc kvalifikācijas iziešanas zaudējums 2. kārtā, bet 2010. gadā neveiksme jau pirmajā mačā pamatsacensībās.