Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Sevastova joprojām bez uzvarām Vimbldonā

28.06.2016 15:50

Arī ar ceturto mēģinājumu Anastasijai Sevastovai (WTA 66.) neizdevās pārvarēt Vimbldonas 1. kārtu, divos setos ar rezultātu 6:76(7), 4:6 piekāpjoties Itālijas sportistei Frančeskai Skjavonei (WTA 111.). Sevastovai abos setos bija breika pārsvars.

Mača pirmā daļa aizritēja zālāja segumam netipiskā spēlē, jo gan Sevastova, gan Skjavone labprāt variē ar spēli, agresīvu tenisu apvienojot ar dažādību. Tā rezultātā pat uz ļoti ātrā zālāja netrūka daudz garo izspēļu. Sevastova 1. setu zaudēja trīs reizes.

Skjavone darbojās agresīvāk, taču tādā tenisā arī bieži kļūdījās, un Sevastova, lielā mērā pateicoties aizsardzībai un vienkāršam tenisam, ieguva divus breikus, taču nespēja divreiz izservēt setu. Pirmoreiz servējot par uzvaru setā, Sevastovai 10. geimā vairākas kļūdas, ieskaitot sitienu autā breikbumbas izspēlē, kad Anastasija dominēja, bet 36 gadus vecā Itālijas veterāne izmisīgi aizsargājās.

Tūlīt ļoti nekvalitatīvs geims Skjavonei, kura 11. geimā servi zaudēja “sausā” un Sevastovai breiku palīdzēja iegūt ar divām dubultkļūdām. Izvirzījusies vadībā ar 6:5, Sevastova vēlreiz neprata izservēt setu. Latvijas otrajai raketei 12. geimā trīs kļūdas, bet Skjavone breiku nokārtoja ar apvedošo sitienu pa līniju. Trešā iespēja beidzot nodrošināt uzvaru setā Sevastovai bija taibreikā. Tas tika zaudēts ar divu minibreiku pārsvaru.

Taibreiks sākās ar labu Skjavones pirmo servi, bet nākamos četrus punktus ieguva Sevastova, turklāt ik reizi pēc pretinieces kļūdas. 4:1 jeb dubultbreika pārsvars ātri tika zaudēts. Pirmo minibreiku Skjavone atspēlēja ar “smešu”, bet otro atguva pēc Sevastovas “forehand” sitiena tīklā. Sevastova vēlāk bija vadībā ar 5:3, bet trešo minibreiku zaudēja ar vēl vienu “forehand” kļūdu – 5:5. Sevastova turpinājumā atspēlēja divas setbumbas, bet trešo novērst nespēja. Viņai bija iespēja ar apvedošo sitienu, taču Skjavone pie tīkla aizsniedzās līdz bumbiņai.

Sevastova 2. setā pa vienai breikbumbai atspēlēja gan pirmajā, gan trešajā geimā, abos gadījumos svarīgā brīdī izceļoties ar precīzu spēli pie tīkla. Skjavone tikmēr servēja droši un savos pirmajos divos serves geimos zaudēja tikai vienu izspēli. Sestais geims Skjavonei bija ļoti neveiksmīgs, ar vairākām kļūdām no 40:15 pārsvara uzdāvinot Sevastovai breiku – 4:2. Tas bija Anastasijas pēdējais uzvarētais geims turnīrā.

Skjavone uzreiz atspēlējās, septītajā geimā Sevastovu ātri un viegli nobreikojot “sausā”. Itālijas tenisiste šajā setā spēlēja agresīvāk nekā Sevastova, turklāt Anastasijas aizsardzība vairs nespēja pretoties tik labi kā 1. setā. Pēc septītā geima Sevastovai bija medicīnas pārtraukums labajai kājai. Cīņai atsākoties, uzlabojumu viņas spēlē nebija. Sevastova centās saīsināt izspēles, bet to darīja nekvalitatīvi, ļoti bieži bumbiņu sitot autā vai tīklā. Tādējādi no 4:2 viņa zaudēja četrus geimus pēc kārtas un līdz ar to arī visu maču.

Sevastova Vimbldonā pamatturnīra 1. kārtā zaudējusi četras reizes (2009-11, 2016). Viņa šeit divreiz ir startējusi kvalifikācijā. 2008. gadā neveiksme jau pirmajā mačā, bet nākamajā sezonā izdevās gūt nepieciešamās trīs uzvaras. Šoreiz par vienu nospēlētu maču pamatsacensībās pienākas 10 reitinga punkti un 30 000 mārciņu prēmija. Sevastova jūlijā plānojusi piedalīties WTA turnīros uz māla seguma Bukarestē un Bostādē.