Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Sevastova mačā pret Bertensu cieš sezonas lielāko zaudējumu

08.05.2019 14:38

Anastasijai Sevastovai (WTA 13.) lielais Madrides “Premier Mandatory” sērijas turnīrs otro gadu pēc kārtas beidzās ar zaudējumu Nīderlandes spēcīgākajai tenisistei Kiki Bertensai (WTA 7.), kurai viņa 3. kārtā bezcerīgā mačā 59 minūtēs zaudēja ar rezultātu 1:6, 2:6.

Abas tenisistes Madridē tikās trešo gadu pēc kārtas. Sevastova 2017. gadā ar 6:3, 6:3 uzvarēja ceturtdaļfināla mačā, bet Bertensa 2018. gadā revanšējās 2. kārtas cīņā ar 6:1, 6:4. Trešais mačs no iepriekšējiem diviem atšķīrās ar to, ka lietus dēļ bija jāspēlē zem jumta, kas radīja Sevastovai neērtus telpu apstākļus.

Sevastova 1. setā vienīgo geimu ieguva pie rezultāta 0:4, kad pirmoreiz noturēja servi, izmantojot nelielu Bertensas atslābumu. Nīderlandes tenisiste pēc divu breiku pārsvara iegūšanas piektajā geimā trīs reizes bumbiņu raidīja autā, bet vēl vienu punktu Sevastova ieguva ar labu trāpījumu ar “forehand” pa kreiso sānu līniju.

Tāpat kā 1. kārtas mačā pret beļģieti Kirstenu Flipkensu, Sevastova arī šodien jau pēc nospēlētiem tikai trim geimiem pasauca treneri. Uz māla bez lieliem panākumiem esošo Flipkensu izdevās uzvarēt ar 0:6, 6:3, 6:2, bet šī seguma speciāliste Bertensa ir daudz cietāks rieksts, kuru pārkost neizdevās.

Sevastovai daudz variantu nebija ne uzbrukumā, ne aizsardzībā. Kad viņa centās spēlēt agresīvi, trūka jaudas, lai varētu caursist pretinieces aizsardzību, vai gadījumos, kad tas izdevās, bumbiņas bieži piezemējās autā vai tīklā. Savukārt pašai ar Bertensas sitienu atvairīšanu bija daudz lielākas problēmas, turklāt Anastasijas spēlēšana pārsvarā aiz gala līnijas deva Bertensai daudz iespēju izmantot saīsinātos sitienus, ko viņa darīja regulāri un ar lieliem panākumiem.

Sevastova 2. setā pie vārda tika, kad atradās iedzinējos ar 0:3 un 15:40. Viņa ceturtajā geimā pirmo breikbumbu atspēlēja pati, sekmīgi izpildot kombināciju ar “forehand” sitieniem – diagonālais atvēra kortu, ļaujot brīvi uzsit pa pretējo līniju. Bertensa otrās breikbumbas izspēlē izsita autā “dropšotu”, pirms tam šajā geimā divreiz trāpot saīsinātos sitienus. Sevastova arī otro geimu setā ieguva ar savu servi, šoreiz atspēlējot vienu breikbumbu. Viņa pie 1:4 breikbumbas izspēlē trāpīja uz līnijas ar diagonālo “forehand” uzbrukumu.

Sevastovai bija iespēja iegūt vēl vienu geimu, taču viņa pie 2:5 nenosargāja servi, kad bija vadībā ar 40:15. Bertensa ar sitienu tīklā neizmantoja pirmo mačbumbu, bet drīz ieguva otro iespēju. Sevastova neizturēja garā izspēlē, bumbiņu ietriecot tīklā ar sitienu no kreisās puses. Uzvarot šajā geimā, Sevastova būtu pārsniegusi vienas stundas atzīmi, bet zaudējums lika maču pabeigt pēc nospēlētām 59 minūtēm, kuru laikā viņai nebija nevienas breikbumbas.