Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

Sevastova pieveic bijušo čempioni Zīgemundu un iekļūst ceturtdaļfinālā

25.04.2019 14:59

Anastasija Sevastova (WTA 13.) Štutgartes “Premier 700” sērijas turnīra otrās kārtas mačā ar 6:4, 6:3 uzvarēja 2017. gada čempioni Lauru Zīgemundu (WTA 99.), ar ceturtdaļfināla sasniegšanu atkārtojot savu labāko rezultātu Vācijas lielākajā WTA turnīrā.

Sevastova pirmajā geimā vācieti nesodīja par divām “backhand” kļūdām un pie 0:30 neprecīzi nospēlēja otrās serves atsišanā, bumbiņu izsitot autā. Anastasija šajā geimā breikbumbas nedabūja, bet aiznākamajā geimā tas notika. Zīgemunda 10,5 minūtes ilgušajā trešajā geimā atspēlēja divas breikbumbas, bet trešo atvairīt nespēja, pieļaujot dubultkļūdu. Sevastova nostiprināja breiku un bija vadībā ar 3:1.

Savā stilā šodien ļoti daudz “dropšotus” izpildījusī Zīgemunda ar precīzu saīsināto sitienu ceturtajā geimā atspēlēja breikbumbu, kad Sevastova nepaspēja. Anastasijai sestajā geimā bija pirmās problēmas ar savu servi, taču izdevās atspēlēties no 15:40. Zīgemunda pirmās breikbumbas izspēlē spēcīgi uzsita ar diagonālo “forehand”, Sevastova pretuzbrukumā uzsita vēl labāk pa labo līniju. Anastasija otro breikbumbu atspēlēja ar eisu un drīz atjaunoja divu geimu pārsvaru – 4:2.

Sevastova septītajā geimā ar “forehand” kļūdu, pa diagonāli izsita autā, neizmantojot iespēju iegūt divu breiku pārsvaru, bet pēc tam zaudēja savas serves geimā, un rezultāts kļuva 4:4. Zīgemunda breiku atspēlēja, pateicoties iespēju izmantošanai Sevastovas otrās serves izspēlēs un arī vienai tiesneses Elisonas Hjūzas kļūdai.

Viņa pēc Sevastovas sitiena pie 15:30 skatījās uz nepareizo atzīmi, kuru parādīja Zīgemunda, un nosauca autu. Videoatkārtojumā bija redzams, ka bumbiņa trāpīja uz līnijas. Vācijas tenisiste abās breikbumbās neizmantoja uzbrukumu iespējas otrajai serve, bet pēc tam to izdarīja un ieguva trešo breikbumbu un izpildīja tik labu saīsināto sitienu, ka Sevastova pat nepakustējās.

Rezultātam pirmoreiz kopš 1:1 kļūstot neizšķirtam, Sevastova uzvarēja mača ilgākajā geimā. Zīgemunda devītajā geimā neizmantoja sešas iespējas iegūt 5:4 pārsvaru. Laura pēc nospēlētām 14 minūtēm iesita tīklā “dropšotu”, pasniedzot Sevastovai trešo breikbumbu šajā geimā. Vācijas tenisistei tūlīt vēl viens neprecīzs sitiens, bumbiņu trāpot tīklā. Sevastova pie 5:4 ātri izservēja setu, pēdējā geimā zaudējot tikai vienā izspēlē, kas notika ar otro servi. 10 geimu izspēlēšanai bija nepieciešamas 65 minūtes.

2. seta ievadā bija trīs breiki pēc kārtas, no kuriem divus ieguva Sevastova. Zīgemunda pirmajā geimā izsēja 40:0 pārsvaru un geimu pabeidza ar “dropšotu” tīklā. Anastasija otrajā geimā trīs reizes zaudēja izspēlēs ar otro servi. Viena bija breikbumbas izspēlē, kad Zīgemunda spēcīgi uzbruka ar diagonālo “backhand” un piespieda Sevastovu izsist autā. Tāpat kā pirmais geims, arī gandrīz 10 minūtes ilgušais trešais geims beidzās ar Zīgemundas “dropšota” trāpījumu tīklā.

Sevastova šoreiz breiku nostiprināja, izvirzoties priekšā ar setu un 3:1. Pirms diviem gadiem šajā turnīrā uzvarējušās Zīgemundas milzīgas problēmas ar spēlēšanu savas serves geimos turpinājās, un Sevastova tūlīt dabūja vēl vienu breiku, strauji tuvojoties uzvarai. Zīgemunda pie 1:5 nospēlēja savu vieglāko serves geimu mačā, zaudējot tikai vienā izspēlē. Sevastovas pārsvars rezultātā bija tik liels, ka deva viņai divas iespējas servēt par uzvaru mačā.

Sevastova pirmo neizmantoja, bet otrā nebija nepieciešama, jo mačs pabeigts ar sesto breiku. Sevastovai pie 5:2 bija divas mačbumbas. Pirmā neizmantota ar sitienu autā garā izspēlē, bet otrajā mačbumbā Zīgemunda beidzot spēja pārsist pāri tīklam saīsināto sitienu. Sevastova vēlāk atspēlēja vienu breikbumbu, bet ar otro galā netika, netrāpot laukumā ar “backhand”. Sevastova pie 5:3 finišēja ar vēl vienu vieglu breiku. Ieguvusi vēl divas mačbumbas, viņa tagad izmantoja jau pirmo, ar neaizsniedzamu trāpījumu pabeidzot kombināciju ar “forehand” sitieniem.

Sevastova trešo reizi tikās ar Zīgemundu, abām vienmēr sacenšoties uz māla seguma. Anastasija 2016. gadā ar 6:3, 6:2 uzvarēja Bukarestes “International” pusfinālā, bet Zīgemunda 2017. gadā ar 6:2, 6:4 bija pārāka Čārlstonas “Premier 700” ceturtdaļfinālā.

Sevastova WTA turnīros divos mačos pēc kārtas nebija uzvarējusi kopš janvāra, kad guva trīs uzvaras sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā Melburnā. Anastasija pirms tam pārvarēja divas kārtas Brisbenas “Premier 700” turnīrā.

Ceturtdaļfināls Sevastovai ir atkārtots labākais rezultāts Štutgartē, kur viņa astoņniekā iekļuva arī 2017. gadā. Sevastova toreiz mačā par pusfinālu ar 3:6, 1:6 zaudēja pasaules piektajai raketei Simonai Halepai.

Arī šoreiz viņa ceturtdaļfinālā tiksies ar Top 5 spēlētāju, trešajā vietā esošo čehieti Petru Kvitovu. Anastasijai 2-1 pārsvars savstarpējo maču bilancē, visas trīs cīņas aizvadot sen – no 2009. līdz 2011. gadam. Sevastova šonedēļ Vācijā nopelnījusi 100 reitinga punktus.