Sevastova pirmoreiz kopš 2010. gada uzvar Pekinā

30.09.2018 14:01

Anastasija Sevastova (WTA 19.) Pekinā ar 6:4, 6:2 apspēlēja piecu zaudējumu sērijā esošo Francijas tenisisti Alizē Kornē (WTA 35.), šajā “Premier Mandatory” sērijas turnīrā gūstot pirmo uzvaru kopš 2010. gada.

1. setā vienīgais breiks notika septītajā geimā un bija iepriekšējā geima sekas. Kornē sestajā geimā pie rezultāta 3:2, 15:30 bija iespēja ar apvedošo sitienu iegūt divas breikbumbas, taču viņa bumbiņu raidīja autā. Sevastova uzvarēja geimā, bet Kornē pēc tam zaudēja nākamajā geimā ar savu servi.

Sevastovai vajadzēja astoņas setbumbas, lai pabeigtu setu. Pirmā setbumba bija pie rezultāta 5:4 uzņemšanā, kad Kornē izcēlās ar precīzu saīsināto sitienu, bet nākamās septiņas 10. geimā ar savu servi. Anastasija četras no septiņām setbumbām izniekoja ar sitieniem tīklā vai autā, bet trīs Kornē atspēlēja ar uzbrukumiem.

Francijas tenisistei seta pēdējā geimā bija divas breikbumbas. Pirmā izspēle beidzās ar viņas “backhand” kļūdu, bet otro breikbumbu Sevastova atspēlēja ar “smešu”. Ilgais geims un arī sets beidzās ar kārtējo Kornē neprecīzo “backhand” sitienu astotās setbumbas izspēlē. Kornē pēdējā geimā sešas reizes neprecīzi sita no kreisās puses.

Savukārt 2. setā, kur bija pieci breiki pēc kārtas, Sevastova abus geimus zaudēja ar savu servi. Pirmajā servēšanas reizē viņai mača neveiksmīgākais geims ar četrām kļūdām – divām ar servi un pa vienam sitienam autā un tīklā. Anastasija otrajā servēšanas reizē atspēlējās no 0:40, bet breiku novērst nespēja. No 2:2 izdevās uzvarēt četros geimos pēc kārtas.

Sevastovai pret Kornē tagad ir 4-1 bilance ar četrām uzvarām pēc kārtas. Viņa Francijas tenisisti šogad uzvarēja arī Maiami (7:5, 6:4). Kornē bez uzvarām spēlē kopš augusta vidus un pēdējos piecos mačos uzvarējusi tikai vienā setā.

Sevastova Pekinā bez uzvarām bija kopš 2010. gada, kad no kvalifikācijas sasniedza ceturtdaļfinālu. Sasniedzot 2. kārtu, iegūti 65 punkti un mačs pret amerikānieti Medisonu Kīsu (WTA 18.), nevis Ešliju Bārtiju (#17), kā sākotnēji tika noteikts izlozē, jo Austrālijas tenisiste nolēma nespēlēt labās rokas savainojuma dēļ. Muguras savainojuma dēļ no turnīra izstājās arī pasaules pirmā rakete Simona Halepa, kura šajā zarā bija Sevastovas potenciālā pretiniece 3. kārtā.