Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Sevastova sāk ar uzvaru pār Jakimovu

06.07.2010 14:43

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova Budapeštas WTA “International” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā otrdien ar rezultātu 3-6, 6-2, 6-2 pārspēja baltkrievieti Anastasiju Jakimovu.

Otrajā kārtā Sevastova tiksies ar spēcīgo Ķīnas tenisisti Šuai Penu, kas turnīrā izlikta ar piekto numuru.

Mača ar Jakimovu pirmajā setā Sevastova otrajā geimā lauza pretinieces servi un izvirzījās vadībā ar 2-0, taču nākamajā geimā jau Jakimovai bija divas breikbumbas, no kurām Sevastovai izdevās atspēlēt tikai vienu. Ceturtajā geimā latviete vēlreiz lauza pretinieces servi un atjaunoja divu geimu vadību 3-1, taču jau nākamajā geimā Jakimova ar otro iespēju lauza Sevastovas servi, bet sestajā geimā baltkrieviete neļāva Sevastovai izcīnīt nevienu punktu un izlīdzināja rezultātu 3-3.

Pirmā seta septītajā geimā Jakimova atkal lauza Sevastovas servi, turklāt atstājot Latvijas tenisisti “sausā”. Devītajā geimā latviete pie savas serves nonāca zaudētājas lomā ar 15:30, taču prata izlīdzināt rezultātu, tomēr šī geima galotni sekmīgāk nospēlēja Jakimova, kas jau ceturto reizi lauza Sevastovas servi un svinēja uzvaru setā ar 6-3. Līdz ar to Baltkrievijas tenisiste uzvarēja piecus geimus pēc kārtas.

Otrajā setā Sevastova jau pirmajā geimā lauza pretinieces servi, bet otrajā geimā prata atspēlēt trīs breikbumbas un smagā cīņā nosargāja savu servi, izvirzoties vadībā ar 2-0. Seta turpinājumā abas tenisistes uzvarēja savas serves, bet sestajā geimā Sevastova lauza pretinieces servi un nonāca viena geima attālumā līdz uzvarai otrajā setā. Astotajā geimā ilgu laiku ritēja līdzīga cīņa, tomēr latvietei izdevās to noslēgt savā labā 6-2.

Trešo setu atkal sekmīgāk sāka Latvijas tenisiste, trešajā geimā laužot pretinieces servi, tomēr ceturtajā geimā Jakimova atspēlējās, panākot 2-2. Tomēr turpinājumā Sevastova uzvarēja nākamajos četros geimos, svinot arī panākumu visā mačā.

Jaunākajā WTA rangā Sevastova šonedēļ atrodas 59.vietā, bet Jakimova ieņem 131.pozīciju.

Abas tenisistes iepriekš savā starpā bija tikušās vienu reizi, kad 2007.gadā Stambulas WTA “International” turnīra pirmās kārtas mačā Sevastova uzvarēja ar rezultātu 6-1, 6-3. Tas Sevastovai bija pirmais mačs karjerā WTA sacensību pamatturnīros.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Latvijas tenisiste nopelnījusi 30 WTA ranga punktus.

Sevastovas nākamā pretiniece Pena pirmajā kārtā pirmdien ar 6-1, 6-3 pieveica kvalifikācijas sacensībās pārvarējušo horvātieti Silviju Njiriču.

Pagājušajā gadā Sevastova šajā nedēļā spēlēja Zagrebas ITF 75 000 sērijas turnīrā, kur iekļuva finālā, līdz ar to viņai jāaizstāv 90 WTA ranga punkti. Tas nozīmē, ka Budapeštā Sevastovai jāiekļūst vismaz pusfinālā, jo par spēlēšanu ceturtdaļfinālā pienāksies tikai 70 WTA ranga punkti.

Jau ziņots, ka iepriekšējās divas nedēļas notika prestižais Vimbldonas turnīrs, kur Sevastova piedzīvoja zaudējumu jau pirmās kārtas mačā, piekāpjoties titulētajai beļģietei Žustīnei Eninai.