Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Sevastova sāk lieliski, taču trīs setos piekāpjas Kuzņecovai

22.10.2015 17:35

Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova (WTA 134.) ceturtdien Maskavā trešo reizi tikpat cīņās piekāpās kādreizējai pasaules otrajai raketei Svetlanai Kuzņecovai (WTA 32.), tiesa, šoreiz Sevastovai izdevās uzvarēt vienā setā – 7:5, 1:6, 3:6.

Sevastova spēli sāka ar ļoti agresīvu tenisu un regulāri ar labiem panākumiem izmantoja saīsinātos sitienus. Abas tenisistes 1. setā dominēja serves geimos, bet uzņemšanā labāka bija Latvijas tenisiste. Šķita, ka būs taibreiks, taču Kuzņecova ļoti neveiksmīgi nospēlēja 12. geimu.

Divkārtējā “Grand Slam” čempione ar neprecīzu “backhand” sitienu pa līniju deva Sevastovai pirmo breikbumbu mačā, kas bija setbumbas vērtībā. Anastasija uzņēmās iniciatīvu, taču iesita tīklā ar “backhand”. Kuzņecovai pēc tam vēl viena kļūda, pavirši nospēlējot ar “volley” sitienu. Sevastova tika klāt bumbiņai un ar apvedošo sitienu ieguva otro setbumbu. Kuzņecova netrāpīja pirmo servi, bet otro Sevastova lieliski atsita pa diagonāli, piespiežot pretinieci izsist autā – 7:5.

Sevastova 2. seta pirmo geimu zaudēja no 40:0 pārsvara! Anastasija bija komfortablā vadībā, taču pieļāva vairākas rupjas kļūdas, tādā veidā uzdāvinot Kuzņecovai breiku. Sveta atbildēja ar laipnību, ar kļūdām breiku atdāvinot atpakaļ. Ja 1. setā Anastasija spēlēja ļoti nosvērti un apdomāti, tad tagad viņas spēlē bija iezagusies steiga. Ar haotisku tenisu trešajā geimā vēlreiz zaudēta serve, turklāt šoreiz Kuzņecova tika pie “sausā” breika – 1:2.

Mača pirmajā nogrieznī ar nepiespiestajām kļūdām pretiniecei vairāk palīdzēja Kuzņecova, tagad to darīja Sevastova. Kuzņecova savu spēli sakārtoja, bet Sevastova turpināja steigties. Skaidrs, ka tādā tempā un ar tik kvalitatīvu izpildījumu kā 1. setā Sevastova vairs nebija spējīga spēlēt, it īpaši apzinoties to, ka viņai šodien Maskavā bija sestā spēle tikpat dienās.

Sevastova piektajā geimā trešo reizi setā zaudēja savu servi. Ilgā geimā izdevās atspēlēt trīs breikbumbas (bija gan lielisks “backhand” pa līniju, gan otrās serves eiss), taču ceturto Sevastovai novērst nebija pa spēkam, jo viņa kļūdījās ar “volley”, bumbiņu raidot pāri gala līnijai – 1:4. Šajā setā servi tā arī neizdevās ne reizi noturēt, jo pēdējo geimu Sevastova zaudēja no 30:0 pārsvara.

Sevastovai pirms pēdējā seta bija medicīnas pārtraukums. Šķiet, problēmas ar gurnu. 3. setā nokļuvusi iedzinējos ar 0:3, Latvijas tenisiste spēja atrast enerģiju, lai cīņas atlikušajā daļā nospēlētu enerģiskāk un jaudīgāk. Sevastova pēdējā setā divos no trim geimiem uzvarēja, atspēlējot breikbumbas.

Uzņemšanā bija iespējas, taču tās radās, pateicoties Kuzņecovas kļūdām, nevis savas spēles dēļ. Visspilgtākais bija trešais geims, kurā Sveta no 40:0 pārsvara pieļāva četras nepiespiestās kļūdas pēc kārtas, ieskaitot divas ar servi, taču Sevastova turpinājumā nerealizēja divas breikbumbas. Vēl viena viņai bija piektajā geimā.

Šī spēle ļoti atgādināja Sevastovas zaudējumu vasarā Austrijā citai “Grand Slam” čempionei Samantai Stousurai. Arī toreiz trīs setu zaudējumā Sevastova sev neraksturīgā spēles manierē – ļoti agresīvā uzbrukuma tenisā – spēja izturēt pusotru setu. Maratonā uzvarēt ar sprinta taktiku neizdevās arī šoreiz.

Sevastova ar titulēto Kuzņecovu sacentās trešo reizi, arī šoreiz esot spiesta samierināties ar zaudējumu. Abos iepriekšējos mačos viņa Svetai divreiz divos setos zaudēja “US Open” turnīrā – 2009. gadā ar rezultātu 4:6, 2:6, bet nākamajā sezonā ar 2:6, 3:6.

Sevastova otro reizi spēlēja “Premier” līmeņa turnīra ceturtdaļfinālā. Arī pirmo viņa zaudēja mājiniecei, 2010. gadā Pekinā piekāpjoties Na Lī. Visos WTA ceturtdaļfinālos viņai tagad ir 3-10 bilance. Anastasija Maskavā, turnīru sākot no kvalifikācijas, ieguva 125 reitinga punktus un 20 120 ASV dolārus. Sevastovai sezona gan vēl nav galā, jo paredzēts piedalīties dažos ITF turnīros, no kuriem pirmais būs aiznākamajā nedēļā ITF 50 000 Nantē.