Sevastova smagā finālā Jūrmalā izcīna ceturto WTA titulu

28.07.2019 21:39

Jūrmalā notikušajā WTA “International” sērijas turnīrā uzvarēja ar pirmo numuru izsētā Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova (WTA 11.), kurai finālā ļoti grūta 3:6, 7:5, 6:4 uzvara pret pirmoreiz WTA turnīrā spēlējušo polieti Kataržinu Kavu (WTA 194.). Sevastova bija iedzinējos ar setu un breiku (0:2), dominējušo pretinieci apspēlējot uz pieredzes rēķina.

Servētājas komfortabli uzvarēja pirmajos četros geimos, pēc tam Sevastovai bija problēmas – viņa tika nobreikota četras reizes pēc kārtas, no kurām trīs bija 1. setā, kad Kava sekmīgi darbojās aizsardzībā un ar agresīviem uzbrukumiem stūros ierobežoja Sevastovas uzbrukumu iespējas, kā arī regulāri caursita Latvijas tenisistes aizsardzību gan ar tīriem uzbrukumiem, gan viņu piespiežot kļūdīties. Pirmoreiz WTA finālā spēlējusī poliete tādu līmeni ilgi noturēt nespēja.

Kava pēc piektajā geimā iegūta breika tuvojās 4:2 pārsvaram, bet to nesasniedza, jo no 3:2, 30:0 pieļāva četras kļūdas pēc kārtas, divreiz sitot gan tīklā, gan autā. Sevastova ar pretinieces palīdzību atspēlējās un tika līdz 3:3, bet vairāk geimus setā neieguva, jo Kava spēlēja neatvairāmu tenisu, šajā setā pieļaujot tikai sešas nepiespiestās kļūdas.

Turnīra pirmās raketes problēmas turpinājās, nokļūstot iedzinējos ar setu un breiku – 3:6 un 0:2. Sevastovai uzreiz gan izdevās atspēlēties, izmantojot ITF līmeņa pretinieces atslābumu un pēkšņu precizitātes zudumu. Sevastova no 0:2 uzvarēja trīs geimos pēc kārtas, tagad pati iegūstot breika pārsvaru. Viņai trešajā geimā ātrs breiks “uz 15”, bet nākamajos divos geimos viņa uzvarēja no 0:30.

Sevastova tuvojās 4:2 pārsvaram, kad “atdeva Kavai parādu”, tagad pati zaudējot geimā, kurā bija vadībā ar 30:0. Viņa ar labu pirmo servi atspēlēja vienu breikbumbu, bet turpinājumā Kavai divi jaudīgi uzbrukumi no kreisās puses, atgūstot breiku. Sevastova pēc ātra Kavas serves geima nokļuva iedzinējos ar 3:4. Kava kopš tā brīža sāka pamatīgi “buksēt”, neslēpjot uztraukuma pazīmes, kad tuvojās karjeras lielākajai uzvarai.

Kava astotajā geimā ar “forehand” kļūdu, bumbiņu raidot pāri gala līnijai, izniekoja breikbumbu. Sevastova aiznākamajā geimā, pie 4:5 servējot par mača turpināšanu, pirmajā izspēlē iesita tīklā ar apvedošo sitienu, bet pēc tam netraucēti paņēma četrus punktus pēc kārtas, panākot izlīdzinājumu 5:5. Kava 11. geimā pēkšņi salūza, šokējoši zaudējot pēc būšanas vadībā ar 40:0.

Saīsinātā bumbiņa, kurai Sevastova netika klāt, eiss un neatvairīta pirmā serve polietei deva maksimālo pārsvaru, taču līdz 6:5 rezultātam viņa netika, zaudējot piecās izspēlēs pēc kārtas. Četras no tām beidzās ar Kavas kļūdām, no kurām visiespaidīgākā bija “smeša” trāpījums tīklā breikbumbas izspēlē, kad Sevastova izmisīgi atsitās. Kavai vēl trīs kļūdas 12. geimā, palīdzot Sevastovai izservēt setu.

Kava lielu pārsvaru izsēja arī savā nākamajā servēšanas reizē, kad 3. seta pirmajā geimā zaudēja no 40:15. Viņai trīs “backhand” kļūdas pēc kārtas, pasniedzot Sevastovai breikbumbu. Anastasija sekmīgi uzbruka polietes otrās serves izspēlē, ar sitienu dziļumā noorganizējot pretiniecei trāpījumu autā. Sevastova otrajā geimā panāca 2:0 pārsvaru, kad pretiniece tika līdz “vienādi”. Kavai bija lieliska iespēja iegūt breikbumbu, taču viņa pēc uzbrukuma otrajai servei pavirši nospēlēja pie tīkla ar “volley” un zaudēja izspēlē.

Sevastova trešajā geimā no 0:30 dabūja breikbumbu, kuru Kava atspēlēja, pēc diagonālās serves atsišanas neatvairāmi uzsitot pa kreiso sānu līniju. Sevastova pēc tam zaudēja breika pārsvaru, kad ceturtajā geimā spēlēja bez pirmās serves. Kava ar uzbrukumiem otrajai servei ieguva divas breikbumbas un izmantoja otro, izpildot Sevastovai neaizsniedzamu saīsināto sitienu. Rezultāts kļuva 2:2, bet cīņas atlikušajā daļā precīzāk spēlēja Latvijas tenisiste. Šajā cīņas posmā lielākā daļa izspēļu beidzās ar precīziem Kavas uzbrukumiem vai viņas kļūdām.

Sevastova pēc trim Kavas “backhand” kļūdām piektajā geimā dabūja divas breikbumbas. Poliete pirmo atspēlēja ar apvedošo sitienu pēc Sevastovas nesekmīga saīsinātā sitiena, bet pēc tam pati izpildīja vāju “dropšotu”. Sevastova viegli tika klāt bumbiņai un sodīja pretinieci. Anastasijai tūlīt “sausais” serves geims, izvizoties vadībā ar 4:2.

Turpinājumā vairāk breikbumbu nebija, bet Sevastovai pēdējā geimā, kur viņa servēja par uzvaru turnīrā, vajadzēja atspēlēties no 15:30. Divi “forehand” uzbrukumi ļāva sasniegt mačbumbu, kurās izspēlē Kava aizsargājās, beigās neizturot un trāpot tīklā ar sitienu no kreisās puses. Sevastova 2:09 stundas ilgajā mačā ieguva par vienu punktu vairāk nekā pretiniece (92:91).

Sevastova visus četrus WTA titulus ieguvusi zemākā līmeņa “International” turnīros, kuros var nopelnīt 280 reitinga punktus. Piecu uzvaru gūšana Jūrmalā viņai dod arī 34 677 eiro prēmiju.

Sevastovai Jūrmalā bija ceturtais turnīrs pirmā numura statusā. Viņa par čempioni kļuvusi divos tādos turnīros, pirmais bija pērn Bukarestē, kur viņa ieguva savu trešo titulu.

“Baltic Open” kļuva par Sevastovas vieglāko uzvarēto turnīru pretinieču reitinga izteiksmē – tikai viena no piecām pretiniecēm ir Top 100 spēlētāja, pusfinālā pieveiktā 18 gadus vecā krievu tīne Anastasija Potapova.

Triumfs vēsturē pirmajā Jūrmalas WTA turnīrā ir viena no labākajām nedēļām Latvijas tenisistes Anastasijas Sevastovas, kā arī viņas trenera un drauga Ronalda Šmita dzīvē, pēc sacensībām sarunā ar Sportacentrs.com izteicās Šmits.

“Šī bija lieliska nedēļa. Esmu nedaudz zaudējis valodu, jo ir patīkami gūt panākumu tieši Latvijā. Viņa nospēlēja lieliski, bija lielisks fināls un lieliska publiska, visi fanoja par mums,” īsu brīdi pēc apbalvošanas ceremonijas teica Šmits, sakot, ka turnīrs bija noorganizēts ļoti augstā līmenī. “Viena no labākajām nedēļām mūsu dzīvē.”

Spēles laikā, kad nācās piedzīvot neveiksmīgas epizodes, Sevastova regulāri skatījās uz tribīnēs sēdošo Šmitu un veltīja viņam dažādus, visticamāk, arī necenzētus, vārdus vāciski. “Nav viegli, ja esi attiecībās, spiediens ir augsts,” Šmits teica, ka savai draudzenei neko nepārmet. Arī Sevastova uzreiz pēc spēles kā vienam no pirmajiem pateicās savam draugam un trenerim, sakot, ka mīl viņu.