Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Sevastova Spānijā sasniedz sezonas pirmo pusfinālu

18.06.2016 10:06

Latvijas dāmu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova (WTA 82.) piektdienas vakarā ar 6:4, 3:6, 6:3 uzvaru pār kolumbieti Marianu Duki-Marinjo (WTA 79.) iekļuva Maljorkas “International” sērijas turnīra pusfinālā.

Sevastova zaudēja mača pirmos divus geimus, bet breiku uzreiz atspēlēja, izceļoties ar trīs pēc kārtas uzvarētu geimu sēriju. Otro breiku viņa ieguva seta pēdējā geimā, kad Duke-Marinjo nespēja nosargāt servi.

Anastasija arī 2. seta sākumā nokļuva iedzinējos ar breiku, kad kolumbietei trešajā geimā izdevās izmantot sesto breika iespēju. Sevastova sestajā geimā atspēlējās ar veiksmes palīdzību, kad breikbumbas izspēlē viņai palīdzēja tīkls – 3:3. Lai arī Sevastova tobrīd panāca izlīdzinājumu, spēle viņai no rokas negāja, tieši pretēji – pacietības trūkums garajās izspēlēs un daudz kļūdu noveda pie nākamo trīs geimu un līdz ar to arī 2. seta zaudēšanu.

Pēdējā setā agrs breiks izdevās Sevastovai, kura sāka ar 2:0 starta izrāvienu, vēlāk bija vadībā ar 4:1 jeb dubultbreiku un, lai arī vienu no breikiem uzreiz zaudēja, visu pārsvaru neizsēja, turklāt pie rezultāta 5:3 vēlreiz nobreikoja pretinieci.

Sevastova Maljorkā pārtrauca trīs zaudējumu sēriju WTA ceturtdaļfinālos (4-12), sasniedzot pirmo pusfinālu kopš pagājušā gada jūlijā, kad viņa tik tālu tika māla seguma turnīrā Florjanopolisā. Pusfināla sasniegšana Spānijā dod 110 reitinga punktus un 9113 eiro prēmiju.

Sevastova šodien plkst. 20:00 tiksies ar bijušo pasaules pirmo raketi Jeļenu Jankoviču, kura šobrīd atrodas ranga 25. vietā. Savstarpējos mačos neizšķirts 1-1, divreiz sacenšoties uz Monterejas “hard”. Sevastova 2010. gadā uzvarēja ar 5:7, 6:4, 6:4, bet 2011. gadā zaudēja ar 1:6, 5:7.