Svētdiena, 31. maijs Jūsma, Alīda

Sevastova trīs stundu cīņā uzvar pirmajā mačā Bukarestē

Sevastova trīs stundu cīņā uzvar pirmajā mačā Bukarestē
Foto: Reuters/Scanpix
16.07.2019 23:36

sportacentrs.com

Anastasija Sevastova (WTA 11.) Bukarestes “International” sērijas titula aizstāvēšanu sāka ar ļoti grūtu uzvaru trīs setu mačā pret rumānieti Anu Bogdanu (WTA 127.), kuru pieveica ar rezultātu 5:7, 7:6(4), 7:5. Sevastova pēdējā setā atspēlēja breiku, sākumā nokļūstot iedzinējos ar 0:2, un uzvaru svinēja pēc nospēlētām 3:03 stundām.

Sevastova Bogdanai 2017. gadā Bukarestē zaudēja ceturtdaļfinālā ar rezultātu 1:6, 3:6 un arī šodien viņai bija ļoti sarežģīts mačs, nokļūstot tikai trīs punktu attāluma no zaudējuma. To izdevās novērst, jo Anastasija izmantoja uztraukušās rumānietes neprecizitātes 2. seta 11. geimā, kā arī pasīvo tenisu, kad viņa bija vadībā taibreika otrajā pusē un izšķirošajā setā.

Bogdanai 2. setā pie rezultāta 5:5 bija divas breikbumbas, kas nozīmēja sekmīgas realizācijas gadījumā iegūt iespēju servēt par uzvaru mačā. Ana pirmās breikbumbas izspēlē uzbruka Sevastovas otrajai servei, sitot ar “backhand” pa kreiso līniju, un trāpīja autā, kad Latvijas tenisiste bezpalīdzīgi noskatījās. Bogdana otrās breikbumbas izspēlē izsita autā ar “forehand”.

Nākamajā geimā iespējas neizmantoja Sevastova, kurai arī bija divas breikbumbas, abām pie 6:5 esot setbumbu vērtībā. Viņa pirmajā setbumbā uzbruka un ar “backhand” bumbiņu raidīja pāri gala līnijai. Sevastova pēc kļūdas otro setbumbu spēlēja pasīvi, bet Bogdana negaidīja un neatvairāmi uzsita ar “backhand” pa kreiso līniju. Rumānijas tenisiste taibreikā bija vadībā ar 4:2, kad pēkšņi apstājās, un aktīvāk spēlējusī Sevastova uzvarēja piecās izspēlēs pēc kārtas.

3. sets sākās ar Bogdanas uzvaru serves geimā. Sevastovai pirmā servēšana nesekmīga. Viņai pēc trim kļūdām – diviem sitieniem autā un dubultkļūdas – bija 0:40 problēma. Anastasija atspēlēja pirmās divas breikbumbas, bet ar trešo galā netika, kad Bogdanai izdevās jaudīgs “backhand” uzbrukums, Sevastovai ar grūtībām atsitot bumbiņu un paliekot bez iespējām atvairīt pretinieces nākamo uzbrukumu, kas bija “dropšots”.

Sevastova breiku uzreiz atspēlēja, turklāt no 0:2 uzvarēja četros geimos pēc kārtas, jo Bogdana arvien spēlēja pārsvarā no aizsardzības, tāpēc Sevastovai bija rīcības brīvība. Piebilstams, ka Sevastovai 3. setā pie rezultāta 1:2 pēc breika atspēlēšanas bija medicīnas pārtraukums, saņemot palīdzību labajam augšstilbam, kas tika masēts arī pēc piektā geima.

Sevastovai bija lielas grūtības ar uzvaras nodrošināšanu. Viņa pie rezultāta 5:4 neizservēja maču. Anastasija no 15:40 atspēlēja pirmo breikbumbu, bet otrās breikbumbas izspēlē pārāk spēcīgi uzsita ar “forehand”, bumbiņu raidot pāri gala līnijai – 5:5. Sevastova tūlīt viegli atjaunoja breika pārsvaru, turpinot izmantot uzbrukumu iespējas – viņa 11. geimā uzņemšanā zaudēja tikai vienā izspēlē, iegūstot 6:5 pārsvaru. Otro reizi servējot par uzvaru mačā, Sevastova ātri ieguva divas mačbumbas – 6:5 un 40:15.

Turpinājumā trīs kļūdas pēc kārtas – “backhand” sitiens tīklā, “forehand” pāri gala līnijai un “forehand” trāpījums tīklā. Sevastova no mačbumbām tika līdz Bogdanas breikbumbai. Anastasija izmantoja dienas sekmīgāko taktiku – “slaisu”, un Bogdana atkal netika klāt bumbiņai, šoreiz pat nemēģinot. Sevastova ar sitienu autā piedāvāja pretiniecei vēl vienu breikbumbu, Bogdana atbildēja ar to pašu. Pirmās serves un “forehand” kombinācija deva Sevastovai trešo mačbumbu, kas tika realizēta ar diagonālo “forehand”.

Sevastova pērn Bukarestē izcīnīja trešo “International” titulu, toreiz finālā ar rezultātu 7:6(4), 6:2 pieveicot ranga 60. vietā bijušo Horvātijas tenisisti Petru Martiču. Sevastova pirms gada ceļā uz titulu nesatika nevienu Top 50 spēlētāju. Arī šogad tas nav iespējams, jo viņa ir vienīgā piecdesmitnieka tenisiste, kura šonedēļ spēlē Rumānijas galvaspilsētā.

Anastasija trešo gadu pēc kārtas Bukarestē izsēta ar pirmo numuru. Viņa tādā statusā WTA turnīros spēlējusi tikai Bukarestē. Pārvarot 1. kārtu, viņa aizstāvējusi 30 no pērn nopelnītajiem 280 reitinga punktiem. Sevastova arī nākamajā mačā tiksies ar vietējo tenisisti, ceturtdien sacenšoties ar Patričiju Mariju Cigu. Viņas šobrīd nav WTA rangā, bet Cigas rekords ir 83. vieta. Sevastova viņu 2016. gadā Bukarestē sagrāva ar 6:2, 6:2.

“Iepriekšējā mūsu tikšanās reizē spēle bija diezgan īsa,” turnīra rīkotāji citē Sevastovas teikto. Viņa ar Bogdanu turpat Bukarestē spēkojās pirms diviem gadiem, kad rumāniete ceturtdaļfinālā bija pārāka divos setos. “Gaidīju, ka šī cīņa būs grūta – Bogdana Bukarestē spēlē diezgan labi un viņa teicami spēlē tieši uz māla. Šī bija smaga pirmā kārta.”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz