Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Sevastova viegli pārvar “Australian Open” kvalifikācijas 1. kārtu

14.01.2016 12:37

Anastasija Sevastova (WTA 114.) ceturtdien bez lieliem sarežģījumiem pārvarēja “Australian Open” kvalifikācijas turnīra 1. kārtu, divos setos ar rezultātu 6:3, 6:2 pieveicot tikai 15 gadus veco Austrālijas tenisisti Destanī Aiavu (WTA 672.).

Sevastovai mačā pret “Grand Slam” debitanti vienīgais neveiksmīgais posms bija 2. seta pirmajā pusē, kad viņa pēc 3:0 (šajā gadījumā dubultbreiks) pārsvara iegūšanas zaudēja divus geimus pēc kārtas. Turpinājumā 10 gadus jaunākajai sāncensei vairs netika atdots neviens geims.

Sevastova nospēlēja agresīvāk un jaudīgāk uzbrukumā, kā arī sev ierasti labi variēja ar spēli. Anastasija sakrāja 28 tīri uzvarētas izspēles, kamēr pretiniecei bija tikai 12. Jāatzīmē arī tas, ka Sevastova zaudēja tikai vienu punktu izgājienos pie tīkla (15/16).

Sevastova šodien Austrālijā pārtrauca četru zaudējumu sēriju, kas novembra beigās sākās ITF turnīrā Nantē. Šogad viņai pirmā uzvara trīs mačos. Iepriekšējos divos tika izlaists pārsvars – Šeņdžeņā zaudēts ar seta un 3:1 pārsvaru pret Moniku Nikulesku, bet Sidnejā 3. setā no 4:1 vairs neuzvarēts nevienā geimā pret Janīnu Vikmaijeri.

Iekļūšana “Australian Open” kvalifikācijas 2. kārtā dod 20 reitinga punktus. Skaidrs, ka nākamā pretiniece būs daudz nopietnāks pārbaudījums. Sevastova piektdien sacentīsies ar Krievijas tenisisti Veru Duševinu, kuru uzvarējusi tikai vienā no piecām spēlēm. Duševina pašreiz vienspēļu rangā atrodas tikai 519. vietā, kas gan nav viņas spēju patiesais rādītājs. Duševina ir bijusī Top 40 spēlētāja, 2005. gadā tiekot līdz 31. pozīcijai.

Pašreizējā zemā vieta reitingā skaidrojama ar ļoti lēno atgriešanos augstākajā līmenī pēc savainojumiem. Vera šobrīd lielāku uzmanību velta dubultspēlēm. Duševinai “Australian Open” vienspēlēs ir tikai ceturtais turnīrs kopš pagājušā gada “French Open” kvalifikācijas, kur viņa 1. kārtā pieveica Aļonu Ostapenko, bet vēlāk zaudēja kvalifikācijas finālā. Melburnā pirmajā mačā ar 2:6, 6:2, 8:6 uzvarēta Turcijas tenisiste Ipeka Soilu. Duševina pēdējā setā bija vadībā ar 5:1, uzvaru nodrošinot ar pamatīgām pūlēm.

Kopš karjeras atsākšanas Sevastova otro reizi spēlē “Grand Slam” kvalifikācijā. Pirmā bija augustā Ņujorkā, kur “US Open” priekšsacīkstēs zaudējums jau pirmajā mačā, ar 2:6, 6:7(2) piekāpjoties Grieķijas pārstāvei Marijai Sakari.

“Australian Open” kvalifikācijā Sevastova startē trešo reizi, abos gadījumos jau 1. kārtā zaudējot Lielbritānijas tenisistēm. 2009. gadā 3:6, 4:6 pret Jeļenu Baltaču, bet 2013. gadā trīs setos neveiksme pret Johannu Kontu – 3:6, 7:6(8), 4:6. Pamatsacensībās labākais rezultāts ir 4. kārta 2011. gadā.

Kamēr Sevastovai Melburnas kortos jāgūst vēl divas uzvaras, lai kvalificētos prestižajam turnīram, tam jau pamatturnīra dalībnieku statusā gatavojas Ernests Gulbis un Ostapenko. Viņi savus pirmos pretiniekus uzzinās piektdien.