Sevastova viegli pieveic “Grand Slam” turnīros bez uzvarām esošo Ānu

01.07.2019 18:13

Anastasija Sevastova (WTA 12.) Vimbldonas turnīra ievadā ar 6:3, 6:4 uzvarēja ASV tenisisti Kristiju Ānu (WTA 190.), gūstot tikai otro uzvaru Vimbldonas karjerā.

27 gadus vecā Āna pagājušajā nedēļā guva trīs uzvaras kvalifikācijā, nopelnot tikai trešo “Grand Slam” pamatturnīru. Viņai tajos nav nevienas uzvaras (0-3), Āna arī ne reizi nav uzvarējusi Top 20 spēlētājas (0-4) un nav bijusi ranga pirmajā simtniekā. Sevastovas aizsardzība no izšķērdīgās Ānas sagaidīja 28 nepiespiestās kļūdas.

Sevastova zaudēja mača pirmajās sešās izspēlēs, bet otrajā geimā spēja uzvarēt no 0:30 un atspēlēt divas breikbumbas, abām esot otrās serves izspēlēs. Āna pirmajā reizē izsita autā ar “backhand”, bet otro breikbumbu Sevastova atvairīja ar “forehand” sitienu pa kreiso līniju. Nespējusi iegūt breiku, Āna trešajā geimā ar trim kļūdām zaudēja savu servi.

Sevastovai divas breikbumbas bija jāatspēlē arī otrajā serves geimā, tagad to izdarot ar diviem saīsinātajiem sitieniem, kad Āna tādām bumbiņām netika klāt. Nostiprinājusi breiku, Sevastova tika priekšā ar 3:1. Arī trešajā servēšanas reizē Sevastova saskārās ar divām breikbumbām un šoreiz izglābties nespēja. Āna realizēja jau pirmo breikbumbu, kad ar spēcīgu diagonālo “forehand” piespieda Anastasiju trāpīt tīklā – 3:3.

ASV tenisiste septītajā geimā tuvojās 4:3 pārsvaram, taču to nesasniedza, jo no 30:15 izcēlās ar trim kļūdām pēc kārtas – divi sitieni autā un viens trāpījums tīklā. Sevastova atkal dabūja breika pārsvaru, Āna arī nākamajos divos geimos zaudēja, kad bija vadībā ar 30:15, kas Sevastova nozīmēja uzvaru setā ar 6:3.

Āna 2. seta otrajā geimā ar dubultkļūdu noformēja Sevastovai “sauso” breiku, kuru Anastasija nostiprināja sarežģītā geimā, ar labu pirmo servi atspēlējot vienu breikbumbu. Kad Sevastova bija vadībā ar setu un 3:0, Ānai bija neilga ārstes vizīte kreisās pēdas tulznas dēļ, kas nebija viņas vienīgā problēma. Āna izskatījās kā kara zonā bijusi persona – viņai arī bija noteipota kreisā kāja un pamatīgi nosaitēts labais elkonis.

Ānai pēc pauzes izdevās uz pārdesmit minūtēm uzlabot spēles kvalitāti, kā rezultāta viņa atspēlēja breiku, bet arī šoreiz pavirši nospēlēja seta galotnē. Sevastova bija vadībā ar 4:1, pretiniece panāca izlīdzinājumu 4:4. Anastasijai septītajā geimā 0:40 deficīts, viņa atspēlēja pirmās divas breikbumbas, bet ar trešo galā netika, jo izpildīja ļoti neveiksmīgu “dropšotu” – viņas sistā bumbiņa ne vien trāpīja tīklā, bet arī lidoja autā. Āna nākamajā geimā noturēja servi.

Sevastovai bija grūtības devītajā geimā, kur viņa no 15:30 divreiz pēc kārtas trāpīja eisu un pēc tam ar precīzu spēli pie tīkla nodrošināja uzvaru geimā – 5:4. Āna neizturēja spiedienu, kad viņai bija jāservē par palikšanu turnīrā. Kristija neizmantoja divus geimpunktus, lai tiktu līdz 5:5, pie “vienādi” ar diagonālo “backhand” izsita autā, pasniedzot Sevastovai mačbumbu. Ānai tūlīt vēl viens auts, šoreiz neprecīzi sitot no labās puses.