Sevastova zaudē galvenajai favorītei Safarovai

13.07.2010 19:50

Liepājniece Anastasija Sevastova Prāgas WTA “International” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā otrdien ar rezultātu 4-6, 5-7 zaudēja galvenajai favorītei mājiniecei Lūsijai Safarovai, kas izlikta ar pirmo numuru.

Pirmā seta ceturtajā geimā Sevastova lauza pretinieces servi un izvirzījās vadībā ar 3-1, taču nākamajā geimā Safarova atbildēja ar to pašu, bet pēc tam uzvarēja geimu pie savas serves un izlīdzināja rezultātu 3-3. Nākamajos divos geimos tenisistes uzvarēja savas serves, bet devītajā geimā Safarova otro reizi mačā lauza pretinieces servi un nonāca geima attālumā līdz uzvarai pirmajā setā. Desmitajā geimā čehiete nospēlēja pārliecinoši un Sevastovai nebija daudz iespēju pacīnīties par breikbumbu.

Otrajā setā līdzīga cīņa ritēja līdz pat desmitajam geimam, jo tenisistes uzvarēja savas serves un neļāva pretiniecei tās lauzt. Izšķirošais izrādījās 11.geims, kurā Safarova trešo reizi mačā lauza Sevastovas servi un izvirzījās vadībā ar 6-5, bet nākamajā geimā čehiete pie savas serves nospēlēja ļoti pārliecinoši un svinēja uzvaru arī visā mačā.

Par spēlēšanu pirmajā kārtā Sevastova nopelnīja vienu punktu WTA vienspēļu rangā.

Kā ziņots, Sevastova WTA rangā patlaban ieņem 64.vietu, bet Safarova atrodas 24.pozīcijā. Abas tenisistes iepriekš savā starpā nebija tikušās.

Safarova aizvadītajā nedēļā piedalījās Bostades WTA “International” turnīrā, kur spēja iekļūt pusfinālā.

Otrajā kārtā Safarova tiksies ar zviedrieti Juhannu Lāšoni, kas pirmās kārtas mačā ar 6-4, 6-4 pieveica čehieti Karolinu Pliškovu, kura dalībai šajā turnīrā bija saņēmusi speciālo ielūgumu jeb “wild card”.

LETA jau vēstīja, ka pagājušajā gadā Sevastova šajā turnīrā nespēlēja, līdz ar to viņai nebija jāaizstāv WTA vienspēļu ranga punkti.

Jau ziņots, ka aizvadītajā nedēļā Sevastova diezgan sekmīgi spēlēja Budapeštas WTA “International” turnīrā, kur ceturtdaļfinālā ar 7-6 (7:1), 2-6, 6-7 (4:7) zaudēja rumānietei Aleksandrai Dulgeru, kura turnīrā bija izlikta ar otro numuru.