Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

Sevastova zaudē Zahlavovai Stricovai

12.10.2010 16:19

Latvijas labākā tenisiste Anastasija Sevastova Lincas WTA “International” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā otrdien ar rezultātu 7-6 piekāpās čehietei Barborai Zahlavovai Stricovai.

Sevastova maču iesāka sekmīgāk un izvirzījās vadībā ar 4-1, tomēr Zahlavova Stricova izmantoja vienīgo breikbumbas iespēju un panāca izlīdzinājumu 4-4. Turklāt 11.geimā čehiete vēlreiz lauza Sevastovas servi, izvirzoties jau vadībā ar 6-5, tomēr Latvijas tenisiste atspēlējās un nācās aizvadīt taibreiku.

Papildgeims arī ritēja ļoti līdzīgi, tomēr Sevastova pie 4:5 spēja uzvarēt trijos geimos pēc kārtas, izcīnot panākumu pirmajā setā ar 7-6 (7:5).

Otro setu Latvijas tenisiste aizvadīja ļoti neveiksmīgi – pirmajos piecos geimos Sevastova spēja uzvarēt tikai desmit izspēlēs, nokļūstot zaudētājos ar 0-5, bet vēlāk piekāpās ar 1-6.

Trešā seta pirmajos sešos geimos tenisistes uzvarēja savas serves, bet septītajā geimā Zahlavova Stricova lauza pretinieces servi un izvirzījās vadībā ar 4-3. Nākamajā geimā Sevastova atbildēja ar to pašu un rezultāts kļuva neizšķirts 4-4, tomēr devītajā geimā Zahlavova Stricova vēlreiz lauza pretinieces servi un nonāca geima attālumā līdz uzvarai visā mačā. Desmitajā geimā čehiete pie savas serves nospēlēja ļoti pārliecinoši, atstājot Sevastovu “sausā”.

Līdz ar to Sevastova turnīru noslēdza ar vienu WTA ranga punktu.

20 gadus vecā Sevastova jaunākajā WTA rangā ieņem 44.vietu, kas ir augstākā viņas karjerā, bet četrus gadus vecākā Zahlavova Stricova atrodas 58.vietā.

Iepriekš abas tenisistes savā starpā nebija tikušās.

Otrajā kārtā Zahlavova Stricova tiksies ar septīto numuru izlikto serbieti Anu Ivanoviču vai kvalifikācijas “laimīgo zaudētāju” Soranu Kristeju no Romānijas.

Kā ziņots, sākotnēji Sevastovas un Zahlavovas Stricovas uzvarētājai bija plānots spēkoties ar turnīra piekto raketi Petru Kvitovu no Čehijas vai kvalifikāciju pārvarējušo Austrālijas pārstāvi Anastasiju Rodionovu, tomēr pēc tam, kad galvenā favorīte Serēna Viljamsa atsauca savu dalību no turnīra, tika pamainīts sacensību siets.

Pagājušajā gadā Sevastova Lincas turnīrā nepārvarēja kvalifikācijas sacensības, nepabeidzot izšķirošās kārtas maču ar čehieti Andrea Hlavačkovu.

Līdz ar to Sevastovai šogad bija jāaizstāv seši WTA ranga punkti.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā Sevastova ļoti sekmīgi spēlēja Pekinas WTA “Premier” turnīrā, kurā ceturtdaļfināla mačā piektdien ar rezultātu 6-7 (6:8), 3-6 piekāpās ar devīto numuru izliktajai ķīnietei Na Li. Sevastova Pekinas turnīru noslēdza ar 280 WTA ranga punktu nopelnīšanu, kas viņai WTA rangā ļāva pakāpties par 11 vietām.