Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Sevastovai zaudējums Austrālijas atklātā čempionāta astotdaļfinālā

21.01.2019 09:00

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova pirmdien sezonas pirmā “Grand Slam” turnīra – Austrālijas atklātā čempionāta – astotdaļfināla mačā ar rezultātu 6-4, 3-6, 4-6 piekāpās Japānas pārstāvei Naomi Osakai.

Sevastova WTA rangā ieņem 12.vietu un turnīrā bija izlikta ar 13.numuru, kamēr Osaka ir pasaules ceturtā rakete un šajā turnīrā viņai piešķirts tieši šāds numurs.

Latvijas tenisiste par ceturtās kārtas jeb astotdaļfināla sasniegšanu nopelnījusi 240 WTA ranga punktus. Iepriekš šajā turnīrā viņa tik tālu tika 2011.gadā, bet tagad viņa atkārtojusi savas karjeras labāko rezultātu. Austrālijā mači notiek uz cietā seguma kortiem – tāpat kā viņai veiksmīgajā ASV atklātajā čempionātā.

“Cīņa bija ļoti līdzīga. Domāju, ka otrajā un trešajā setā abas spēlējām labāk nekā pirmajā. Spēles iznākumu izšķīra tikai daži punkti, un viņa šoreiz bija veiksmīgāka. Trešajā setā revanšējos pēc serves zaudēšanas, bet viņa atkal mani nobreikoja. Savukārt otrajā setā bija vairākas fantastiskas izspēles, kurās varēju nobreikot viņu,” stāstīja Sevastova.

Viņa uzskata, ka aizvadījusi labu maču.

“Skatījāmies iepriekšējo savstarpējo spēli un pamainījām dažas taktiskās lietas. Spēlējot pret Osaku, svarīgi ir labi uzņemt servi, kuru viņai patīk dažādot,” uzsvēra Sevastova.

Latvijas tenisistes rezultāti pēdējo sezonu laikā ir progresējuši, taču viņa sevi neskaita pie jaunajām tenisistēm, uzsverot jaunās maiņas ienākšanu WTA tūrē.

“Ir parādījušās vairākas jaunas tenisistes, kurām nav ko zaudēt. Viņas spēlē ļoti iespaidīgi. Jūtos labāk nekā iepriekšējos gados un esmu progresējusi,” pauda Sevastova.

“Aizvadot labi turnīrus un tiekot pie veiksmes, ir iespējams izcīnīt lielus titulus. Šogad ir vēl trīs “Grand Slam” turnīri, un ceru, ka tikšu pie savas iespējas. Esmu apmierināta ar sezonas sākumu. Tagad būs Federāciju kauss, bet pēc tam turnīri Vidējos Austrumos un ASV. Nav daudz punktu, ko aizstāvēt, tāpēc rangā varu kāpt tikai uz augšu,” skaidroja Sevastova.

Sevastova atņēma pretiniecei viņas otro servi un pirmajā setā svinēja uzvaru ar 6-4. Arī nākamajā setā bija viens breiks, taču šoreiz servi sestajā geimā zaudēja liepājniece, kas Osakai setu ļāva uzvarēt ar 6-3. Trešo setu Sevastova iesāka ar zaudētu servi, bet sestajā geimā revanšējās, tiesa, jau nākamajā Osaka vēlreiz viņu nobreikoja. Turpinājumā uzvarot servētējām, setā ar 6-4 virsroku guva Osaka, kura līdz ar to arī iekļuva ceturtdaļfinālā.

Sevastova ar Osaku tikās jau šī gada 3.janvārī, kad Latvijas tenisiste ar 6-3, 0-6, 4-6 piedzīvoja neveiksmi Brisbenas WTA “Premier” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā. Pēdējo divu gadu laikā viņas kopumā spēkojušās piecas reizes, Sevastovai tiekot pie divām uzvarām.

Šī gada Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā Sevastova ar rezultātu 6-3, 6-1 pārspēja vācieti Monu Bartelu, kura rangā ir 76.vietā, bet otrajā kārtā viņa ar 6-3, 3-6, 6-2 uzvarēja planētas 106.raketi Bjanku Andresku no Kanādas. Savukārt trešajā kārtā Latvijas tenisiste ar rezultātu 6-3, 6-3 pārspēja Ķīnas pārstāvi Vanu Cjanu, kura ir pasaules 21.numurs.

Savukārt Osaka vispirms ar 6-4, 6-2 pieveica Magdu Lineti no Polijas (WTA 80.), pēc tam ar 6-2, 6-4 uzvarēja slovēnieti Tamaru Zidanšeku (WTA 78.), bet trešajā kārtā ar 5-7, 6-4, 6-1 pārspēja taivānieti Suveju Sje (WTA 27.).

Osaka ceturtdaļfinālā sacentīsies pret ukrainieti Jeļina Svitoļina, kura ir pasaules septītā rakete.

Osaka karjeras laikā izcīnījusi divus WTA titulus, bet pērn viņas karjerā zīmīgs pieturas punkts bija uzvara ASV atklātajā čempionātā, kur japāniete skandalozā fināla mačā apspēlēja slaveno mājinieci Serēnu Viljamsu. Viņa kļuva par pirmo japānieti, kas triumfējusi “Grand Slam” turnīrā.

Savukārt pieminētajā turnīrā Brisbenā Osaka apstājās pusfinālā, bet Austrālijas atklātajā čempionātā 21 gadu vecā Japānas pārstāve arī pērn sasniedza ceturto kārtu jeb astotdaļfinālu, kas ir viņas karjeras rekords.

Tikmēr Sevastova pēc ceturtdaļfināla sasniegšanas sezonas pirmajās sacensībās Brisbenā turpinājumā apstājās Sidnejas WTA “Premier” turnīra pirmajā kārtā.

Sevastova Austrālijas atklātā čempionāta pamatturnīrā spēlēja sesto reizi.

Jau ziņots, ka Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko pirmdien pirmās kārtas cīņā ar rezultātu 1-6, 6-3, 2-6 piekāpās Grieķijas tenisistei Marijai Sakari.

Ostapenko un Sevastova ir noslēgušas dalību arī dubultspēļu sacensībās.

Vīru turnīrā pirmajā kārtā apstājās Ernests Gulbis, kurš mačā ar 2014.gada čempionu Stanu Vavrinku uzvarēja pirmo setu, bet otrajā muguras traumas dēļ izstājās.