Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

Sezona beidzās savā laukumā

02.05.2012 07:00

Handbola klubs “Vaiņode” savā laukumā Latvijas virslīgas otrajā spēlē par 5. vietu ar 26:30 (12:13) zaudēja komandai “ASK/LU”, visā sērijā piekāpjoties ar 0-2. Sezonas kopvērtējumā mūsējie, tāpat kā pērn, ierindojās 6. vietā.

Jau pēc šīs sērijas pirmā mača vaiņodnieku galvenais treneris Zigmunds Mickus neslēpa bažas par vairāku spēlētāju savainojumiem, uzskatot, ka tieši traumas varētu kļūt par mūsējo galveno šķērsli ceļā uz 5. vietu sezonas noslēgumā. Bažas piepildījās – vienības uzbrukuma līderis Normunds Pāvils spēlēja uz špricēm, bet kopumā puse no komandas laukumā devās ar traumām vai mikrotraumām – sasitumiem, nelieliem mežģījumiem.

Ņemot vērā to, cīņa izvērtās negaidīti sakarīga, skaista un līdzjutējiem skatāma, bija kārtīga, asa, bet arī nervoza cīņa. Mača ievads deva pamatu cerībām par to, ka mūsējie varētu sēriju pagarināt, tomēr visām 60 minūtēm spēka nepietika. Pēc minimāli zaudētā pirmā puslaika, otrā puslaika vidusdaļā “Vaiņode” izvirzījās vadībā ar plus divi, taču pārsvaru nenoturēja. Nedaudz pietrūka arī veiksmes, bet traumas traucēja ļoti daudz. Īpaši tas attiecas uz N. Pāvilu, kuru sāncenši sedza ļoti cieši, nepārtraukti bakstot tieši tur, kur Normundam sāpēja visvairāk, un likumsakarīgi bija tas, ka daudzi metieni gluži vienkārši norāvās. Lielu paldies komandai “ASK/LU” jāsaka arī savam vārtsargam Atim Kociņam. Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 9 vārtiem bija Normunds Pāvils.

“Analizējot spēli, secinām, ka ar tiem resursiem, kas bija mūsu rīcībā, nenospēlējām izcili, tomēr labi. Visu sezonu traumas mūs īpaši nemocīja, bet sezonas izskaņā šī iemesla dēļ zaudējām vairākus pamatsastāva spēlētājus. Ja vērtējam sezonu kopumā, tad uzskatu, ka mēs nospēlējām labāk nekā pērn savā debijas gadā. Virslīgas otro posmu aizvadot spēcīgāko klubu sabiedrībā, guvām vērtīgu pieredzi, kas var nākt par labu gan nākošajā virslīgas sezonā, gan šā gada Latvijas olimpiādē,” tādās domās par aizvadīto virslīgas sezonu ir HK “Vaiņode” galvenais treneris Z. Mickus.