Šogad zemgalieši revanšējās

10.12.2010 07:00

Pagājušajā gadā tradicionālajā laikraksta “Diena” Novadu kausa izcīņā pirmo reizi triumfēja Kurzemes peldētāji, kuru rindās ierasti nozīmīga loma bija Liepājas pārstāvjiem. Arī šogad cīņa par 1. vietu bija gana spraiga, bet Rēzeknē notikušajās sacensībās ar nelielu pārsvaru uzvarēja Zemgales peldētāji, tādējādi atkarojot Latvijas spēcīgākā novada titulu.

Kopumā jau kurzemniekiem šajos mačos veicās itin labi, un mūsu novada sportisti uzvarēja 15 no 27 disciplīnām, šajā rādītājā ieliekot arī kopvērtējumā uzvarējušajai Zemgalei, kuras peldētāji 1. vietā ierindojās astoņas reizes. Kurzemes komandas līderis un visu sacensību vērtīgākais peldētājs Romāns Miloslavskis skaidro, ka šoreiz novadu kopvērtējumā nācās samierināties ar 2. vietu, jo Zemgales komandas pirmo reizi ilgu gadu laikā uzvarēja sieviešu stafetēs. Tradicionāli šajās disciplīnās, kurās izcīna dubultos punktus, triumfējušas kurzemnieces, kuras šogad ierindojās 2. vietā gan 4×50 metru brīvā stila, gan 4×50 metru tauriņstila peldējumos. Dāmu neveiksmi kungu uzvaras nespēja kompensēt, un kopvērtējumā Kurzeme no Zemgales atpalika par nieka astoņiem punktiem.

Individuālajā vērtējumā Romānam Miloslavskim šīs atkal bija spožas Latvijas līmeņa sacensības. Liepājas domes deputāts un topošā peldbaseina vadītājs uzvarēja četrās individuālajās disciplīnās, kā arī Kurzemes vīru četriniekiem palīdzēja ierindoties 1. vietā abos stafetes peldējumos. Turklāt 100 metru brīvā stila peldējumā Romāns izpildīja jaunu sacensību rekordu, kas nu ir 50,12 sekundes, bet 200 metru brīvā stila distanci R. Miloslavskis nopeldēja vienā minūtē un 49,59 sekundēs, kas kļuva par sacensību augstvērtīgāko rezultātu, par kuru balvā saņemtas sponsoru – firmas “Ženeva” un laikraksta “Diena” – balvas. Vēl viena pašsaprotama atzinība ir R. Miloslavska kļūšana par Kurzemes labāko peldētāju vīriešu vērtējumā. Bez ievērības nepalika arī liepājnieces Nikas Korbanes 2. vieta 200 metru brīvajā stilā un 4. vieta 100 metru kompleksā – šajās disciplīnās liepājniece sasniedza savus personīgos rekordus un saņēma balvu par Novadu kausa izcīņas labāko debiju. Personīgos rekordus 400 un 100 metru kompleksajos peldējumos sasniedza arī Natālija Jerahnoviča, 2. vietu uz pjedestāla 100 metru tauriņstila distancē izcīnīja Alise Cibule, bet divreiz otrais tauriņstilā palika Vadims Solovjovs – 50 metru distancē viņš, sasniedzot personīgo rekordu, ierindojās uzreiz ar R. Miloslavska, bet 100 metros piekāpās jūrmalniekam Denisam Jarigam.

Vērtējot savu sniegumu, Romāns Miloslavskis nebija pārāk gandarīts, atzīstot, ka pēc nesenās slimības peldējums bija pasmags. Nākošās sacensības Romānam būs jau nākamnedēļ Dubaijā, kur norisināsies FINA pasaules desmitais čempionāts.