Ceturtdiena, 29. februāris
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sporta svētki dažādām gaumēm

Sporta svētki dažādām gaumēm
16.07.2006 19:39

0

Trešo gadu pilsētas pludmalē un tās apkārtnē tika rīkota Liepājas Sporta nedēļas nogale, kurā aktīvi līdzdarboties varēja jebkurš interesents – notika florbola, strītbola, futbola un volejbola turnīri, kā arī jautrās stafetes. Tāpat skatītāji varēja vērot pirmo Latvijas un pilsētas atklāto čempionātu pludmales cīņā vīriešiem un jauniešiem, kā arī just līdzi minigolferiem un skatīt lieliskus skeiteru trikus. Kā informēja Liepājas Sporta pārvaldes priekšnieks Artis Lagzdiņš, šoreiz salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem šis sportiskais pasākums bijis daudz vērienīgāks, jo vairākos sporta veidos sacensības norisinājās visas Latvijas mērogā.

“Diemžēl negatīvā nozīmē pārsteidza uzņēmumi, kuriem kā jau ierasts tika rīkotas jautrās stafetes. Pērn piedalījās četras vienības, bet šogad līdzdarboties šajā pasākumā nevēlējas neviena komanda. Tādēļ, lai noskaidrotu galvenās balvas – veikala “Sportland” dāvanu kartes 200 latu vērtībā – īpašnieku, jautrās stafetes tika rīkotas ģimenēm un vērtīgo balvu izcīnīja komanda ar nosaukumu “Lieliskie”.

Jauns cīņas paveids piesaista daudz skatītāju

Spēkošanās pludmales cīņā Liepājā un Latvijas mērogā notika pirmo reizi, tādēļ arī skatītāju interese bija visai liela. Sacensību galvenais tiesnesis Viktors Livdāns pastāstīja, ka šādā pasākumā iespēja mēroties spēkiem un noskaidrot stiprāko bija džudo, grieķu – romiešu un brīvās cīņas pārstāvjiem, tādēļ cīņas par pilsētas un Latvijas čempionāta godalgām bija īpaši sīvas. Pēc šiem mačiem organizatoriem radās doma, ka pludmales cīņa varētu vērsties plašumā un jau nākamgad šīs cīņas paveids varētu priecēt skatītājus arī citās Latvijas pilsētās.

Florbolisti zem klajas debess

Nemazāk interesants bija arī florbola turnīrs, kurā šogad piedalījās desmit komandas, ko pārsvarā veidoja turnīra rīkotāji, florbola kluba “Kurši” spēlētāji, kā arī sieviešu florbola komandas “LPA” meitenes. Cīņas atklātajos laukumos notika jauktajām komandām, un katrā no tām bija pa diviem vīriem un vienai daiļā dzimuma pārstāvei. Šogad meistarīgākā izrādījās komanda “Resnie”, aiz sevis atstājot “X” un “Zonisti” florbolistus.

Neiztika bez strītbola

Sporta nedēļas nogalē pie “Dzintara boulinga” norisinājās arī Liepājas vasaras ielu basketbola čempionāta 3.posms, kurā šoreiz piedalījās 31 komanda. Tāpat kā iepriekšējos posmos arī šoreiz sīvākās cīņas noritēja jauktajā “Mix” grupā, kurā pieteicās sešas vienības. Viens no turnīra organizatoriem Edgars Deksnis izteicās, ka šajā posmā bija arī neaptīkams starpgadījums, kad trīs no komandām nācās diskvalificēt, jo netika ievēroti vecuma ierobežojumi. Liepājas vasaras ielu basketbola 3.posma uzvarētāji – U-13 zēni “Pa rokai”, U-15 zēni “VSS”, U-16 meitenes “Cāļu mātes un Co”, U-19 jaunieši “Komanda ar nosaukumu”, U-23 jaunieši “Rajons MT1”, U-27 vīri “Hektors”, U-99 vīri “Vikingi iet bojā”, Mix “NATA”.

Savi svētki arī skeiteriem

Bez uzmanības nepalika arī Liepājas skeitparks, kurā norisinājās Sporta nedēļas nogales balvas izcīņa skeitbordā. Pavisam sacensībās divās vecuma grupās (līdz 16 un virs 16 gadiem) piedalījās 30 skeiteri no vairākām Latvijas pilsētām, tostarp viens no labākajiem mūsu valsts dēļotājiem rīdzinieks Madars Apse, kurš uzvarēja vecuma grupā virs 16 gadiem. Šajā ieskaitē finālā iekļuva arī divi vēju pilsētas sportisti, taču viņiem līdz goda pjedestālam aizsniegties nebija pa spēkam. Savukārt jaunāko dalībnieku grupā līdzjutējus iepriecināja 11 gadu vecais liepājnieks Emīls Sviklāns, kurš šajā konkurencē demonstrēja visiespaidīgākos trikus. Galvenais tiesnesis Jānis Enkuzēns atzina, ka laiks šāda veida atpūtai esot bijis piemērots un arī stiprais vējš neesot īpaši traucējis. “Domāju, ka arī skatītājiem vajadzētu būt apmierinātiem ar redzēto, jo Liepājā tomēr tik bieži nevar redzēt laba līmeņa skeitborda sacensības,” sacīja J.Enkuzēns.

Pludmales volejbola līga un “Vega 1” kauss

Viena no sporta nedēļas aktivitātēm bija pludmales volejbola sacensības. Vispirms gan nedēļas vidū norisinājās Liepājas pludmales volejbola līgas trešais posms, par kura uzvarētājiem kungu vērtējumā kļuva pāris Aleksandrs Poļevs un Mārtiņš Punga, 2.vietu posmā ieguva Jānis Behmanis un Kaspars Ķinēns, bet 3.vietā ierindojās Gatis Špakovskis un Igors Lucēvičs.
Pludmales volejbola līgā nu ir aizvadīta tieši puse no posmiem, un sacensību kopvērtējumā 1.vietā ar 9,5 punktiem ir izvirzījies Mārtiņš Punga, otrais ar 10,5 punktiem ir Ivars Apinis, bet 3.vietu ar 11,5 punktiem dala uzreiz trīs sportisti – Dainis Zombergs, Gatis Špakovskis un Jānis Behmanis.
Savukārt kopējais dalībnieču skaits dāmu vērtējumā joprojām turpina palielināties un nu sasniedz 18 volejbolistes. Otro uzvaru pēc kārtas svinēja Una Upmane, kas šoreiz startēja kopā Lauru Miltiņu, 2.vietu izcīnīja Madara Balode un Ieva Vīksna, bet 3.vietā ierindojās Sandra Miltiņa un Eva Puķīte.
Divu posmu kopvērtējumā vadībā ar 2 punktiem atrodas Una Upmane, otrā ar 3 punktiem ir Laura Miltiņa, bet 3.vietu ar 6 punktiem ieņem Sandra Miltiņa.
Nākamais, pēc skaita jau ceturtais Liepājas pludmales volejbola līgas posms norisināsies 26.jūlijā.
Sporta nedēļas nogalē pludmalē norisinājās uzņēmuma “Vega 1” dāvātā kausa izcīņa 1990.gadā dzimušajiem jauniešiem, kurā pulcējās 18 zēnu un 12 meiteņu komandas no Liepājas, Aizputes, Siguldas un Ventspils. Šāda veida turnīrs Liepājā norisinājās pirmo reizi, un sacensību rīkotājs Gints Juriks izsaka lielu pateicību uzņēmumam “Vega 1”, Liepājas Pilsētas domes Sporta pārvaldei un sporta veikalam “Sportland” par atbalstu to sarīkošanā. Turnīra galvenā sponsora, uzņēmuma “Vega 1”, ieguldījums šajā reizē ir ne tikai dāvātās balvas, bet arī pilnīgi jaunas, profesionālas volejbola bumbas, ar kurām dalībnieki cīnījās Liepājas laukumos.
Korekcijas sacensību norisē ieviesa laika apstākļi, kas nedēļas nogalē valdīja mūsu pilsētā – lielā vēja dēļ spēles norisinājās nevis sešos pludmales laukumos, bet gan tikai trijos laukumos starp kāpām.
Sportiskajā ziņā liepājnieki sestdien izrādījās visai neviesmīlīgi, jo izcīnīja piecas no sešām godalgotajām vietām. Zēnu vērtējumā uzvaru izcīnīja mūsu pilsētas sportisti Ģirts Dravenieks un Viktors Kirovs, 2.vietu ieņēma Jānis Ambrēns un Gatis Zombergs, bet 3.vietā palika pludmales volejbola pāris no Siguldas – Aivars Veinbergs un Arnis Boženkovs.
Savukārt meiteņu vērtējumā pirmajā trijniekā iekļuva tikai Liepājas volejbola audzēknes. Uzvaru izcīnīja Laura Miltiņa un Eva Upīte, 2.vietā ierindojās Sandra Miltiņa un Undīne Baumane, bet Lelde Mežmača un Zane Pēka bija trešās.
Veiksmīgi aizvadītās sacensības liek mūsu pilsētas volejbolistiem optimistiski raudzīties nākotnē un cerēt, ka līdzīgs jauniešu turnīrs varētu norisināties arī nākamajā sezonā.

Pludmales futbolisti oficiāli atklāj sezonu

Tāpat svētku laikā norisinājās pludmales futbola turnīrs “Dzintarjūras kauss”. Atšķirībā no volejbolistiem, kuri no spēcīgā vējā rada patvērumu jūrmalas kāpās, futbolistiem šādas iespējas nebija, un viss turnīrs tika aizvadīts spēcīga vēja pavadībā. Sacensībām bija pieteikušās astoņas vienības, bet, iespējams, ka tieši lielais pūtējs bija galvenais iemesls kādēļ uz starta sestdien izgāja tikai sešas komandas, kuras tika sadalītas divās apakšgrupās.
A apakšgrupā labākas vārtu attiecības dēļ 1.vietu izcīnīja vienība “Čigliņi”, otrie bija “PCTVL” pārstāvji, bet pēdējie palika “Grobiņas” futbolisti. B apakšgrupā visas trīs vienības sakrāja vienādu punktu skaitu, līdz ar to arī šeit vietu sadalījumu noteica vārtu attiecība. Par grupas uzvarētājiem kļuva “Laumas” vienība, 2.vietu ieņēma “Setlers” futbolisti, bet trešie palika “LSDSP” futbolisti.
Pusfinālā “Čigliņi” ar 2:0 pārspēja “Setlers” vienību, bet “PCTVL” izrādījās pārāki par “LSDSP” vienību, izcīnot uzvaru ar 3:0. Spēlē par 3.vietu turnīrā “LSDSP” ar 5:2 pārspēja “Setlers” vienību, bet finālā “PCTVL” ar 2:0 pieveica “Čigliņus”.
Sacensību galvenais tiesnesis Rūdolfs Jurjāns atzina, ka, neskatoties uz brāzmaino vēju, pasākums uzskatāms par izdevušos. Lielāks dalībnieku skaits šoreiz nebija Latvijas futbola čempionāta 2.līgas spēļu dēļ, kas arī norisinājās aizvadītajā nedēļas nogalē, kā arī taupot spēkus “Baltic Beach Party” laikā plānotajam pludmales futbola turnīram.

Minigolfā turpina dominēt liepājnieki

Sestdien Liepājas minigolfa laukumos norisinājās amatieru turnīrs, kurā pie uzvaras dāmu vērtējumā tika Baiba Vieglā, labākais no jauniešiem bija Ingars Jansons, bet kungu vērtējumā uzvaru izcīnīja Arnis Jansons.
Savukārt vakar mūsu pilsētā norisinājās Latvijas minigolfa čempionāta 4.posms, kurā, uzrādot teicamu rezultātu, uzvaru izcīnīja Mārtiņš Vilmanis. Trijos riņķos liepājniekam izdevās uzrādīt rezultātu, kas ir tuvs Liepājas laukumu rekordam – 22 sitieni, bet sacensību summā viņam 145 punkti. Kopvērtējumā atpaliekot tikai par diviem punktiem, 2.vietā ierindojās Madara Kirša, bet Dace Kupce bija trešā ar 160 punktiem.
Sacensību beigu daļā Mārtiņa Vilmaņa pārsvars kungu vērtējumā bija visai ievērojams, bet sīva spēkošanās izvērsās par 2.vietu. Tajā vismeistarīgākais izrādījās vēl viens liepājnieks Verners Kiršs, kurš ar 166 punktiem ieņēma arī 4.vietu kopvērtējumā.


Laika apstākļu dēļ volejbolistiem savas cīņas nācās no pludmales, kur valdīja spēcīgas brāzmas, pārcelt kāpu aizvējā.


Lielu skatītāju interesi piesaistīja aizraujošās pludmales cīņas.


Minigolfa sacensībās divu dienu garumā bija iespējams piedalīties gan amatieriem, profesionāļiem.


Sev neierastā vidē sacentās florbolisti – sporta zāles sienu vietā bija krūmi, bet jumtu aizstāja mākoņainās debesis.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz