Sudrabs un bronza Liepājas jaunajiem badmintonistiem Lietuvā

22.06.2015 11:21

Ar lieliskiem rezultātiem no Lietuvas atgriezušies Liepājas jaunie badmintonisti. Sestdien, 20. jūnijā Lietuvas pilsētā Kretingā norisinājās jauno badmintonistu turnīrs “Žemaitijas tūre” U-15 un U-17 vecuma grupās, kurā piedalījās 39 dalībnieki no Lietuvas, Latvijas un Baltkrievijas. Liepāju turnīrā pārstāvēja 5 jaunie sportisti, kas nostartēja savu iespēju robežās.

Iesācējai Kitijai Jonasei nedz vienspēlēs, nedz dubultspēlēs šoreiz pie uzvarām tikt neizdevās, Anrijam Zaķim no trijām vienspēlēm – viena uzvara un izcīnīta 18. vieta. Labs starts vienspēlēs arī Pēterim Tauriņam, kas skarbās vienmīnusu sistēmas dēļ palika devītais gūstot trīs uzvaras no četrām. Jau jūlijā Pēteris Liepāju pārstāvēs arī Latvijas jaunatnes olimpiādē Valmierā.
Bronzas medaļu meiteņu dubultspēlēs pārī ar Darju Nikitinu no Baltkrievijas izcīnīja Katrīne Buša, kas jauktajās dubultspēlēs kopā ar Gustavu Dāvidu Breču, zaudējot cīņu par 5.vietu līdzīgā 3 setu cīņā (17:21, 21:17, 18:21), palika sestie. Jāatzīmē, ka Katrīna, Anrijs un Gustavs (visi U-13 vecuma grupa) šajā turnīrā cīnījās ar gados vecākiem U-15 pretiniekiem.

Visveiksmīgākais starts turnīrā izdevās Gustavam Dāvidam Brečam, kas vienspēlēs tikai finālā zaudējot trīs gadus vecākam lietuvietim Antanam Padaiga izcīnija sudrabu. Tikai nedaudz līdz medaļām Gustavam pietrūka arī dubultspēlēs spēlējot pārī ar Pēteri Tauriņu, kas sīvā 37 minūšu ilgā trīs setu cīņā (21:13, 19:21, 21:14) iekļūstot pusfinālā savus spēkus bija izsmēluši un tika zaudētas spēles gan par iekļūšanu finālā (15:21, 12:21), gan cīņa par bronzu (8:21, 13:21), kā rezultātā izcīnīta augstā ceturtā vieta.