Sumina ūdens motosportistus

03.03.2009 07:00

Viesnīcas “Fontaine Royal” zelta zālē beidzot notikusi Latvijas atklātā ūdens motosporta čempionāta labāko braucēju sumināšana, kurā uzmanības centrā, protams, bija nu jau divkārtējie valsts čempioni Liepājas komandas “UPB Energy” pārstāvji. Kā zināms, pērn Liepājas ūdens motosporta komanda Latvijas atklātajā čempionātā uzvarēja ļoti pārliecinoši, savus tradicionāli nopietnākos konkurentus jūrmalniekus apsteidzot par 15 punktiem, turklāt mūsējie komandu vērtējumā uzvarēja visos piecos posmos.

Arī individuāli liepājniekiem pērn veicies ļoti labi – JT-250 jeb jauniešu klasē “UPB Energy” izcīnīja dubultuzvaru. Par čempionu kļuva Mārtiņš Morozs, bet tūlīt aiz viņa ierindojās jaunais Māris Gūža, kurš gaidāmajā sezonā varētu kļūt par jauniešu klases līderi, jo Morozs turpmāk startēs tikai SL-60 klasē, kas Latvijā pagaidām vēl nav ieguvusi popularitāti. Arī S-550 laivu klasē mēs atkal varam lepoties ar savu čempionu – Artūru Borlīti, kurš, atcerēsimies, ir bijis Eiropas čempions JT-250 klasē, bet pašmāju sacīkstēs kopvērtējumā līdz šim vēl nebija uzvarējis. Augstu vērtējama arī Laura Gūtmaņa sudraba godalga S-550 klasē, jo paralēli viņš Latvijas čempionātā pamanījās uzvarēt O-500 ieskaitē.

Iepriekšējos gados liels mīnus liepājniekiem bija RN-2000 jeb gliseru klase, kurā “UPB Energy” pērn pārliecinošu uzvaru un svarīgus punktus kopvērtējumā deva Māris Vasiļevskis, bet T-550 klasē, lai aizsniegtos līdz zeltam, tikai mazliet pietrūka Jānim Zarečņevam, kurš tika pie sudraba medaļas. Savukārt prestižajā F-2 klasē uz goda pjedestāla trešā pakāpiena tika Mārtiņš Bergholcs. Atšķirībā no iepriekšējām šāda veida sumināšanām kāroto atzinību saņēma arī reanimētās tautas klases braucēji – liepājnieki pirmajā sezonā pēc vairāku gadu pārtraukuma šajā klasē aizņēma visu goda pjedestālu – pirmo vietu ieņēma Janeks Lazarenoks/Armands Pirkovskis, otrie palika Jānis Jēkabsons/Gatis Jēkabsons, bet trešajā vietā ierindojās Ēriks Ķiepe-Kipge/Kristaps Lagzdiņš.

Jaunās sezonas sākums plānots 30.maijā ar pirmo posmu Aizkrauklē, bet 13.jūnijā ūdens motosportisti jau pulcēsies Liepājā.

Miks Kuncītis,

Artūrs Brolītis pērn izcīnīja savu pirmo Latvijas čempiona titulu, turklāt S-550 laivu klasē.