Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Tartu atkārtoja aizpērno panākumu

Tartu atkārtoja aizpērno panākumu
Foto: tartumaraton.ee
21.09.2016 07:00

"Kurzemes Vārds"

Dunalkas riteņbraucējs Andžs Flaksis izcīnījis uzvaru lielākajās Igaunijas kalnu riteņbraukšanas sacensībās – Tartu velomaratonā, kurā piedalījās vairāk nekā 2600 dalībnieku, galvenokārt no Baltijas valstīm.

Garākajā 89 kilometru distancē lielākoties bija jābrauc pa līdzeniem ceļa gabaliem, meža vai pļavu taku bija ļoti maz. Arī reljefa ziņā trase bija ļoti līdzena, ar atsevišķiem maziem kāpumiem.

Flaksis aktivitāti izrādīja jau maratona sākuma daļā, bet viņa mēģinājumi aizbēgt tika apturēti. Kad bija veikta piektdaļa distances, Andžam tomēr izdevās atrāviens, pie 24 kilometru atzīmes viņš bija pusminūti priekšā 47 riteņbraucēju vadošajai grupai. Iespējams, igauņi bija vairāk uzmanījuši citus latviešus, tāpēc nerāvās līdzi Flaksim.

Pārējie Latvijas riteņbraucēji, atbalstot līderi, nestrādāja galvenās grupas priekšgalā. Līdz ar to dunalcniekam izdevās pakāpeniski palielināt savu pārsvaru, pie 36,5 kilometru atzīmes atrodoties priekšā divarpus minūtes, bet pie 50 kilometru atzīmes pārsvaram sasniedzot gandrīz četras minūtes. Turpinājumā nekas nemainījās, un šāda atstarpe saglabājās līdz pat brauciena beigām, Flaksim vienatnē iebraucot finiša taisnē un pārliecinoši finišējot pirmajam, 89 kilometrus viņš veica 2 stundās 35 minūtēs un 33 sekundēs. Šāds panākums viņam bija pa spēkam arī 2014. gadā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli