Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

Tenisistes izcīna piekto vietu junioru “FedCup”

01.10.2018 12:26

Jaunās Latvijas tenisistes svētdien Ungārijā ar 2-0 uzvarēja Austrāliju un izcīnīja piekto vietu junioru Federāciju kausa turnīrā.

Turnīra noslēdzošajā duelī vispirms Latvijas izlases otrais numurs Patrīcija Špaka, kura ITF junioru rangā ir 318. vietā, ar 6-1, 6-2 sagrāva Anastasiju Berezovu, kura ir ranga 245. pozīcijā, bet pēc tam Kamilla Bartone, kura šobrīd pasaules junioru rangā ir 57. pozīcijā, ar 6-4, 6-3 bija labāka pār 187. pozīcijā esošo Olīviju Gadecki.

Tā kā uzvarētājs bija skaidrs, dubultspēle pēc tam netika aizvadīta.

Pirms tam apakšgrupā Latvijas jaunās tenisistes ar 3-0 pieveica Japānas vienaudzes, ar 3-0 pārspēja Brazīlijas jaunās sportistes un ar 1-2 atzina ASV vienaudžu pārākumu. Savukārt piektdien ceturtdaļfinālā ar 1-2 piekāpās Ukrainai, bet sestdien pusfinālā par 5.-8. vietu ar 2-1 uzvarēja Kanādu.

Zīmīgi, ka turnīra finālā tikās vienīgās divas komandas, kas pārspēja Latviju – ar pirmo numuru izliktā ASV un otro numuru saņēmusī Ukraina. Par čempionēm kļuva amerikānietes, kuras titulu nodrošināja vien dubultspēles supertaibreikā. Latvijas tenisistes pirms sacensībām bija saņēmušas septīto numuru.

“Fed Cup” finālam Latvijas komanda kvalificējās augustā, kad izcīnīja piekto vietu Eiropas čempionātā komandu sacensībās. Savukārt jūlijā Latvijas jaunās tenisistes guva vēsturisku panākumu, izcīnot dubultuzvaru kontinenta meistarsacīkstēs U16 vecuma grupā. Finālmačā Maskavā rīdziniece Bartone uzvarēja liepājnieci Špaku.