Otrdiena, 14. maijs Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

Tenisistiem panākumi ITF Liepājas turnīrā

23.09.2016 12:45

Liepājas Tenisa sporta skolas kortos jau otro gadu tika aizvadīts ITF turnīrs “Venden Cup Liepaja 2016”.

Kā portālam pastāstīja Liepājas Tenisa sporta skolā, turnīrā piedalījās seši Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi – trīs meitenes un trīszēni. Toms Rolis un Renārs Grodskis startēja kvalifikācijas turnīrā, taču pamatsacensībās diemžēl neiekļuva. Pamatturnīrā spēlēja Valērijs Vorobjovs, Patrīcija Špaka, Elza Tomase un Rebeka Mertena.

Vislabāk veicās Rebekai, kura spēja aizkļūt līdz pusfinālam, kur ļoti ilgā un saspringtā mačā piekāpās Krievijas tenisistei un turnīra uzvarētājai Anastasijai Kuļikovai ar rezultātu 6/1 5/7 1/6.

Arī Elza spēja uzvarēt divas turnīra kārtas, izstājoties tikai cīņā par iekļūšanu pusfinālā, zaudējot sacensību sudraba godalgas īpašniecei igaunietei Katrīnai Saar ar 3/6 3/6. Diemžēl Patrīcija un Valērijs cieta neveiksmi jau pirmajā spēlē.

Arī dubultspēlēs latviešu meitenes rādīja atzīstamus panākumus. Elza Tomase un Elīza Buka, saņemot organizatoru brīvo karti, lai vispār iekļūtu dubultspēļu sacensībās, parādīja lielisku cīņas sparu un kļuva par sudraba medaļu īpašniecēm, tikai finālā piekāpjoties Somijas un Baltkrievijas duetam ar 2/6 1/6.

Liepājā visu iepriekšējo nedēļu notika arī sezonas pēdējais turnīrs “Liepājas vasaras meistarsacīkstes” gan jauniešiem visās vecuma grupās, gan arī pieaugušajiem. Lai gan dalībnieku skaits nebija liels, tika noskaidroti pilsētas čempioni.

U12 vecuma grupā meitenēm par uzvarētāju kļuva Karolīna Skābe, kura finālā uzvarēja Evelīnu Ķīvīti ar 7/6(4) 6/2. 3.vietā ierindojās Agnese Laugale no Rīgas. Zēniem par uzvarētāju kļuva Dāvis Rolis, kurš ar rezultātu 6/0 6/2 apspēlēja savu treniņu biedru Ričardu Špaku, bet 3.vietu ieguva Ralfs Laukagals.

U14 grupā meitenēm pārliecinošu uzvaru izcīnīja Alise Vindiga, kura visa turnīra laikā zaudēja tikai 5 geimus. Spēlē par 1.vietu viņa uzvarēja Danu Gribeļsku ar rezultātu 6/1 6/1. Bronzu izcīnīja Veronika Zalcmane. Zēniem sacensības nenotika dalībnieku mazā skaita dēļ.

U18 vecuma grupā jaunietēm par čempioni kļuva Marta Pagraba, kura finālā ar 6/1 6/4 apspēlēja Alisi Vindigu. 3.vietā ierindojās Alise Grundule, kura ļoti sīvā mačā pieveica Danu Gribeļsku ar 6/1 0/6 7/6(2). Arī šajā vecuma grupā zēniem sacensības nenotika.

Pašā nedēļas nogalē spēkiem mērojās pieaugušie vīriešu konkurencē. Tika aizvadītas spraigas un interesantas cīņas. Par Liepājas čempionu kļuva Jānis Skroderis (ACB/VL), 2.vietu ieguva Daņils Kozlovs (Liepāja) un 3.vietā ierindojās liepājnieks Toms Rolis.