Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Trīs liepājnieki – Baltijas čempioni

10.06.2007 18:22

0

Svētdien Birštonas pilsētā Lietuvā beidzās Baltijas čempionāts ūdens motosportā, kas reizē bija arī Latvijas atklātā čempionāta otrais posms. Šajās sacensībās teicami startēja liepājnieki – “UPB Energy” komandas pārstāvji, izcīnot trīs Baltijas čempionu titulus. Par Baltijas čempionu JT-250 laivu klasē kļuva Mārtiņš Morozs, kurš pirmajā braucienā ieņēma otro vietu, zaudējot vienīgi Igaunijas sportistam, taču nākamajos divos piegājienos jau ātrākais trasē bija mūsējais, kļūstot par uzvarētāju arī kopvērtējumā. Otro Baltijas čempiona titulu T-400 klasē izcīnīja Gatis Gibners, kuram nelielajā Nemunas upē īstu konkurentu tā arī neatradās, un viņš finišu sasniedza pirmais visos trijos braucienos.

Visbeidzot trešo uzvaru Liepājai izcīnīja komandas “UPB Energy” kapteinis Ēriks Ķiepe-Kipge, kurš O-350 laivu klasē, tūlīt aiz sevis – otrajā pozīcijā – atstāja citu mūsu sportistu Oļegu Kutepovu. Liepājnieki dominēja šajās sacīkstēs, taču S-550 klasē čempiona titulu neizdevās iegūt – sudrabu izcīnīja Lauris Gūtmanis, kurš pēdējos treniņos pirms sacīkstes bija piedzīvojis visai smagu avāriju. Tiesa, svarīgajās sacensībās viņš spēja sakoncentrēt spēkus un ar katru braucienu uzrādīt arvien labākus rezultātus, pēdējā piegājienā Gūtmanis uzvarēja, taču astotā vieta pirmajā braucienā liepājniekam liedza kļūt par Baltijas čempionu. Par veiksmīgiem šos mačus nekādi nenosauks vairākkārtējais Latvijas čempions Mārtiņš Bergholcs, kurš jau pieminētajā S-550 klasē ieņēma piekto vietu. Viņš noteikti bija cerējis uz ko vairāk, tomēr, braucot ar veco tehniku, ātrumā Mārtiņš krietni zaudēja saviem konkurentiem. Dalībniekiem viskuplākajā S-550 laivu klasē startēja vēl divi liepājnieki – šīs sezonas debitants Artūrs Brolītis un vairāk pieredzējušais Pēteris Pelnēns. Pirmie divi braucieni Brolītim bija vairāk nekā veiksmīgi – attiecīgi ceturtā un otrā vieta, bet pēdējā posmā Artūrs avarēja un bija spiests izstāties. Līdzīgs liktenis pēdējā braucienā sagaidīja arī Pēteri Pelnēnu, taču viņš izstājās tehnisku defektu dēļ.

Nākamās sacensības mūsējiem paredzētas nedēļas nogalē, kad Aizkrauklē notiks Latvijas atklātā čempionāta trešais posms.