Svētdiena, 27. septembris Ilgonis, Ādolfs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Trīsdesmitgadnieka pēdējās dienas

Trīsdesmitgadnieka pēdējās dienas
30.10.2006 18:43

0

Atslēgvārdi

Sporta bāzes
Visai droši varam apgalvot, ka Liepājas Sporta un kultūras pils savā pašreizējā izskatā izdzīvo savas pēdējās dienas. Cik daudz to ir palicis, neviens neņemas prognozēt, jo pašreiz tiek izvērtēti divu būvniecības kompāniju (AS “UPB” un SIA “Skonto būve”) piedāvājumi jaunā multifukcionālā sporta kompleksa būvniecībai, kas atradīsies pils vietā.

Stereotips pret individualitāti

Pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados Liepājai esošajās sporta zālēs kļuva pārāk šauri, savas telpas bija nepieciešamas arī kultūras ļaudīm. Šāda, kā teiktu mūsdienās – daudzfunkcionāla kompleksa būvniecību uzņēmās “Sarkanais metalurgs”, un 1975.gadā lielākais pilsētas kultūras un sporta centrs tika nodots ekspluatācijā. Ja kāds uzskata, ka jaunu būvju kritizēšana Liepājā ir mūsu laika iezīme, tad tā viss nav.

Jau neilgi pēc pils pabeigšanas tai tika veltīta krietna kritikas deva. Salīdzinot ar Ventspils “Jūras vārtiem”, jaunā Metalurgu kultūras un sporta pils tika raksturota kā “stereotips pret individualitāti”
Lai ko arī neteiktu eksperti, šāda celtne Liepājai bija ārkārtīgi nepieciešama. Protams, galvenokārt tā tika izmantota metalurgu vajadzībām, tomēr sava daļa tika arī pilsētai. Sākotnēji komplekss bija iecerēts vēl plašāks, tomēr beigu beigās peldbaseina būvniecība palika tikai uz papīra.

Pils sporta daļas sirds bija un pagaidām vēl ir basketbola zāle, kura ir gana piemērota sportošanai, bet ne pašā augstākajā līmenī, jo to neļauj mūsdienu standartiem neatbilstošās sporta zāles plānojums un arī pieticīgais skatītāju vietu skaits. 
Sākotnēji sporta kompleksā nozīmīga vieta bija atvēlēta “Sarkanajā metalurgā” strādājošajiem. Kādreizējā pils direktore Ausma Groduma atceras, ka savulaik katram rūpnīcas ceham bija atvēlēts noteikts stundu skaits, ko tad nu katrs izmantoja pēc savas vēlmes – spēlēja basketbolu, volejbolu, galda tenisu vai šahu.

Līdz ar basketbolistiem un volejbolistiem ilgāku laiku šeit mitinājās arī cīkstoņi, galda tenisisti, kā arī mazāk kustīgi sporta veidi – novuss un šahs. Cīkstoņi nu jau vairākus gadus ir šīs telpas pametuši, un kādreizējās cīņu zāles vietā ir iekārtota trenažieru zāle. Sporta un kultūras pils direktore Dace Gruntmane pastāstīja, ka to vēl līdz 2001.gadam paspēja paveikt uzņēmums “Liepājas metalurgs”, pēc tam metalurgi no kultūras un sporta pils apsaimniekošanas atteicās un tā nonāca pilsētas paspārnē.

Savukārt galda tenisisti darbojas šeit joprojām. Protams, tikai līdz brīdim, kad esošo kompleksu sāks nojaukt.

Tūkstotis uz “Baltiku”

Tieši šis komplekss daudziem joprojām asociējas ar Liepājas basketbola jaunāko laiku panākumiem – izcīnītajām godalgām Latvijas čempionātā gan vīriem, gan dāmām. Par Liepājas “Baltikas” spēlēm līdzjutēju interese bija tik liela, ka visi gribētāji netika pie maču vērošanas ne balkonā, ne laukuma malā un galos atvēlētajās vietās, nācās palikt sporta zāles foajē, snaikstot kaklus vai taujājot pēc laukumā notiekošā pie durvīm tuvāk esošajiem. D.Gruntmane atceras, ka savulaik, lai radītu iespēju vērot spēles pēc iespējas lielākam skatītāju skaitam, balkonā tika ielaisti vairāk cilvēku, nekā tas bija oficiāli paredzēts. Aivars Siliņš, kurš līdz deviņdesmito gadu beigām pārvaldīja pils sporta spārnu, pieļauj, ka uz “Baltikas” finālspēlēm pret bročiem skatītāju varēja būt ap tūkstoti.

Taču jau tolaik zāle basketbolistiem bija krietni par šauru, vēlāk tā kļuva arī pārāk slidena, un likumsakarīgs bija aizliegums šeit aizvadīt augstākas raudzes cīņas gan Baltijas, gan Latvijas basketbola līgās.    
Gan senākos, gan jaunākos laikos sporta zāli izmantoja gan blakus esošās Liepājas 5.vidusskolas audzēkņi, gan dažādu iestāžu un uzņēmumu sportot gribētāji.

 
Latvijas čempionātu mājvieta

Tomēr sacensības, arī Latvijas čempionāti Sporta un kultūras pilī ir notikuši arī iepriekš. Šogad Liepājas tenisisti varēja lepoties ar pirmā vasaras čempionāta sarīkošanu mūsu pilsētā, bet ziemas čempionāts pie mums savulaik jau noticis – tas tika sarīkots tieši metalurgu sporta kompleksā.

Līdzīgi bija arī ar džudistiem un galda tenisistiem. Kad sākās pārmaiņas uzņēmumā “Liepājas metalurgs”, cīkstoņi ierastās telpas pameta pirmie. A.Siliņš atceras, ka deviņdesmito gadu vidū metalurgu sporta skola, kas darbojās uzņēmuma arodbiedrības aizgādībā, pamazām atteicās no savā paspārnē esošajiem sporta veidiem. Cīkstoņu telpās tika ierīkota plašāka trenažieru zāle, savukārt galda tenisisti arī pēc kompleksa apsaimniekotāja maiņas palika iepriekšējās telpās. Taču tagad, kad ēku paredzēts nojaukt, šī sporta veida pārstāvji, kas mūsdienās nevar izcelties ar masveidību (treneres Rasmas Freibergas vadībā trenējas aptuveni 25 audzēkņi), tomēr var palepoties ar starptautiski pazīstamiem sportistiem, piemēram, Intu Ļaudupu un Matīsu Burģi, multihalles būvniecības laikā būs spiesti noiet pagrīdē.

Alternatīvu treniņu vietu galda tenisistiem nav izdevies atrast, kas, ņemot vērā bēdīgo situāciju ar sporta zālēm Liepājā, diemžēl pat šķiet saprotami. Jau tā gandrīz visu sporta veidu pārstāvji sūdzējās par nepietiekamo treniņstundu skaitu vienā vai otrā zālē, bet Sporta un kultūras pils nojaukšana šo problēmu vēl tikai pastiprinās.

Savukārt pēc jaunā kompleksa pabeigšanas mājvietu šeit atradīs ne viens vien sporta veids, atbilstoši treniņapstākļi solīti galda tenisistiem (cerams, ka piespiedu pārtraukums neiznīdēs šo sporta veidu pilsētā), cīkstoņiem, volejbolistiem, florbolistiem, handbolistiem, bokseriem, mākslas vingrotājām, sporta dejotājiem, kā arī galda sporta spēlētājiem un, protams, basketbolistiem.

Mārtiņa Sīļa foto

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz