Tuvāko rezervju pārbaude

26.08.2009 07:02

Liepājas atklāto džudo čempionātu par starptautiska līmeņa sacensībām bija solījušies padarīt gan Igaunijas, gan Lietuvas cīkstoņi, bet igauņiem ceļš līdz Liepājai izrādījās pārāk tāls.

Toties mūsu dienvidu kaimiņvalsti pārstāvēja piecu pilsētu džudisti, un Liepājā sabrauca arī Rīgas, Ventspils un Jelgavas sportisti.

Sacensības Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās divas dienas, un 25 svara kategorijās trīs vecuma grupās sacentās aptuveni 130 jauniešu un junioru. Gana sekmīgs čempionāts pašu mājās bija liepājniekiem, kas uzvarēja deviņās svara kategorijās. Turnīra rīkotājs un treneris Vaclavs Jaževičs gan atzīst, ka dalībnieku sastāvs nav bijis pats spēcīgākais, jo daudzi puiši atpūšas pēc vasarā notikušajiem Eiropas un pasaules čempionātiem, tomēr Liepājas sacensībās pārbaudīti daudzi perspektīvi jaunie džudisti, kas jau tuvākajā laikā varētu pretendēt uz vietu savu valstu izlasēs.

Junioru konkurencē (līdz 20 gadu vecumam) 1. vietas izcīnīja Liepājas Kompleksās sporta skolas trīs audzēkņi: Vladislavs Staruhs (līdz 55 kilogramiem), Valērijs Meļihovs (73) un Jekaterina Bibika (52). Jauniešu vērtējumā divas zelta medaļas liepājniekiem tika U-13 vecuma grupā – tās izcīnīja Ruslans Saha (32) un Dmitrijs Litjašovs (35), bet kuplāko zelta godalgu ražu liepājnieki ievāca U-15 vecuma grupā, kurā par uzvarētājiem kļuva Deniss Kiričenko (46), Edgars Jerjomenko (55) un Pavels Čistjakovs (66), bet otro Liepājas čempiona titulu izcīnīja Vladislavs Staruhs (60).

Septembra beigās Liepājas džudisti ieplānojuši piedalīties augsta līmeņa reitinga turnīrā Varšavā, bet oktobrī, iespējams, dosies uz pasaules sambo čempionātu Sofijā.

Lai kļūtu par Liepājas čempionu, Valērijam Meļihovam bija jāaizvada sešas cīņas.