Ūdens motosportisti sāk ar otro vietu

20.05.2007 18:45

0

Svētdien Liepājā, Karostas kanālā, norisinājās Latvijas atklātā čempionāta pirmais posms ūdens motosportā, kurā ar labiem rezultātiem startēja jaunizveidotās “UPB Energy” komandas braucēji, izcīnot otro vietu komandu kopvērtējumā. Jauniešu klasē ļoti pārliecinoši sacīkstes uzsāka Mārtiņš Morozs, kurš arī pirmajā braucienā bija ātrākais, tomēr otrajā un trešajā piegājienā liepājniekam tik labi neveicās un nācās samierināties ar otro vietu, priekšā palaižot vienīgi pirmā posma uzvarētāju no Igaunijas, kas ieguva arī Vladimira Miščenko piemiņas balvu. Stabili, bet ne pietiekami, lai uzvarētu, T-550 laivu klasē brauca Gatis Gibners, kas kopvērtējumā ieņēma otro vietu.

Liepājas komandas braucējiem vispārstāvētākajā S-550 laivu klasē par uzvarētāju kļuva vairākkārtējais Latvijas čempions Mārtiņš Bergholcs, kurš pirmajā braucienā finišēja otrajā pozīcijā, bet pārējos bija pārliecinoši ātrākais. Savukārt Pēteris Pelnēns ierindojās tūlīt aiz goda pjedestāla. Debijas sacīkstes šajā klasē veiksmīgi uzsāka arī Artūrs Brolītis, kurš pirmajos divos braucienos pamanījās iespraukties trijniekā, bet diemžēl pēc kļūdas trešajā braucienā viņš tika diskvalificēts. Dubultuzvaru “UPB Energy” komanda izcīnīja O-500 laivu klasē, kur pirmo vietu negaidīti izcīnīja Oļegs Kutepovs, aiz sevis atstājot pērnā gada pasaules čempionu Ēriku Ķiepi-Kipgi. Tiesa, jāatzīst, ka trasē Ēriks par savu komandas biedru bija krietni pārāks, taču tehniska ķibele un izstāšanās otrajā braucienā viņam liedza uzvarēt. Kopvērtējumā Liepājas labākajam ūdens motosportistam otrā vieta.

Apkopojot komandu kopvērtējuma rezultātus, “UPB Energy” sportisti ieņēma otro vietu (85 punkti), zaudējot vienīgi saviem tradicionāli sīvākajiem konkurentiem no Jūrmalas – “USK Jūrmala” komandas motosportistiem (90 punkti).

Latvijas atklātā čempionāta otrais posms notiks no 9. līdz 10. jūnijam Lietuvā.

Vienīgajam Liepājas pārstāvim JT-250 laivu klasē Mārtiņam Morozam (priekšplānā) neizdevās izcīnīt uzvaru.