Uz pjedestāla Eiropas elitē

28.01.2007 18:23

0

Nedēļas nogalē Rīgas 49.vidusskolas sporta kompleksā norisinājās starptautiskas junioru sacensības “Europe Top 12”, kurās starp vecā kontinenta divpadsmit spēcīgākajiem galda tenisistiem startēja arī liepājnieks Matīss Burģis. Eiropas junioru rangā pirms šiem mačiem Matīss atradās 5.vietā, bet pēc pasaules junioru spēku samēriem viņš būtu sestais. Turnīra pirmā spēle piektdien liepājniekam bija pret gadu jaunāko Čehijas sportistu Tomašu Tregleru, ar kuru pirmajos divos setos nācās pacīkstēties itin sīvi – uzvara ar 12:10 un zaudējums ar 6:11, bet atlikušajos trijos setos M.Burģis izcīnīja visai pārliecinošus panākumus (11:5, 11:6 un 11:8), visā spēlē izrādoties pārāks ar 4:1.

Sacensību otrais mačs vienīgajam Latvijas pārstāvim šajā turnīrā bija pret Beļģijas vienaudzi Benjaminu Rožēru. Abu sāncenšu trīs pirmie seti noslēdzās ar identisku rezultātu – 11:9, tikai, ja pirmo setu uzvarēja Matīss, tad abos nākamajos pārāks bija beļģis, izvirzoties vadībā ar 2:1. Savukārt ceturtajā un piektajā setā pārliecinošāk nospēlēja liepājnieks, un, pateicoties panākumiem ar 11:8 un 11:3, nokļuva seta attālumā līdz uzvarai visā mačā – 3:2. Taču Beļģijas galda tenisists negrasījās savam sāncensim dāvāt vieglu uzvaru, un pēc uzvaras ar 11:3 uzvarētāja noskaidrošana tika atlikta uz pēdējo – septīto – setu, kura galotnē uzvaru ar 12:10 izrāva Matīss, tādējādi uzvarot ar 4:3.

Turnīra pirmajā dienā izcīnījis divus panākumus, jau sestdienas pirmajā cīņā liepājniekam nācās atzīt Anglijas sportista un turnīra galvenā favorīta Pola Drinkhola pamatoto atrašanos pasaules junioru ranga septītajā pozīcijā. Tiesa, cīņu veiksmīgāk iesāka Matīss, pirmo setu uzvarot ar 11:6, bet nākamajos četros setos Anglijas sportists neatstāja mūsējam gandrīz nekādu cerību, visā spēlē uzvarot ar 4:1 (6:11, 11:4, 11:3, 11:6, 11:2).

Pēc zaudējuma turnīra galvenajam favorītam Matīss itin viegli tika galā ar horvāta Borna Kovāča pretestību – 4:0 (11:5, 11:7, 11:7, 11:8), kam sekoja vēl viens mačs ar Anglijas sportistu – Darenu Knaitu. Pretinieks liepājniekam ir labi zināms, jo ar šo sportistu jau nācies mēroties iepriekš. Lai arī šoreiz pirmie trīs seti bija diezgan sīvi, tie noslēdzās Anglijas sportista labā (13:11, 11:8, 12:10). Matīsam gan pietika spēka, lai samazinātu rezultāta starpību līdz minimumam (11:8, 11:7), bet pēdējā setā D.Knaits uzvarēja ar 11:6, triumfējot arī visā mačā – 4:2.

Pēc zaudējumiem abiem britu salu pārstāvjiem Matīss izcīnīja trīs drošus panākumus, ar vienādu 4:1 rezultātu pārspējot francūzi Pjēru Bezāru, kā arī ungārus Mateju Moricu un Attilu Vajdu. Devītajā kārtā mačā pret Francijas pārstāvi Abdulu Kaderu Salfifu liepājniekam vēlreiz nācās aizvadīt septiņu setu cīņu, bet šoreiz, atšķirībā no mača pret B.Rožēru, mūsējais, atrodoties vadībā ar 3:2, tomēr piedzīvoja zaudējumu ar 3:4 (8:11, 11:2, 6:11, 11:8, 11:2, 3:11, 6:11). Toties nākamajā cīņā ar 4:0 (14:12, 11:3, 11:4, 11:3) pārspēja ungāru Kristiānu Nagi.

Tādējādi pirms pēdējās, 11.kārtas Matīss ar 17 punktiem dalīja 3.–4. vietu ar A.K.Salifu, bet vadībā ar 19 punktiem atradās P.Drinkhols, no kura par punktu atpalika liepājnieka pēdējais pretinieks šajās sacensībās – Vāciju pārstāvošais Pegfejs Jangs. Pirms pēdējās kārtas mūsu sportistam bija labas cerības uz vietu pirmajā trijniekā, un tās nepazuda arī pēc Matīsa zaudējuma vācietim piecos setos – 1:4 (7:11, 2:11, 11:9, 7:11, 8:11), jo liepājniekam labvēlīgi noslēdzās divu viņa konkurentu – K.Nagi un D.Knaita duelis, kurā uzvarēja ungārs. Tādējādi sacensību noslēgumā trīs sportisti ar 18 punktiem dalīja 3.vietu, bet labākas uzvarēto un zaudēto setu attiecības dēļ augstāku vietu izcīnīja vienīgais Latvijas pārstāvis šajā turnīrā – M.Burģis.

Liepājnieka uzrādītais rezultāts ļauj līdzdalību turnīrā saukt par teicamu, jo pirms sacensībām noteiktais mērķis bija iekļūšana pirmajā pieciniekā.

Matīss Burģis piekāpās četriem no pirmās sešas vietas ieņēmušajiem sportistiem, tomēr stabilais sniegums pārējos mačos ļāva viņam izcīnīt trešo vietu.